Projekt edukacyjny „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym”

Nasza szkoła, jako jedna z 40 szkół ponadpodstawowych z całej Polski, zakwalifikowała się do realizacji XVI edycji projektu „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym”. Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej z siedzibą w Gdyni.

Do realizacji projektu przystąpiło 10 uczniów z klasy 3 technika reklamy.  Projekt zakłada przeprowadzenie 15 godzin pozalekcyjnych w oparciu o publikację „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym”, którą otrzymał każdy uczeń oraz dodatkowych 3 godzin dotyczących ubezpieczeń, w oparciu o scenariusze przygotowane przez Polską Izbę Ubezpieczeń. Cykl zajęć, podczas których omawiane są między innymi takie tematy jak: etapy planowania finansowego, planowanie własnej kariery zawodowej, oszczędzanie  i inwestowanie,  istota kredytów i ubezpieczeń realizowany jest od grudnia 2023 r. i potrwa do maja  2024 roku. Po zakończeniu projektu uczniowie wezmą udział w konkursie pt.  „Ubezpieczenia – odpowiedzią na obawy i potrzeby Polaków”. Projekt wpisuje się w realizację obchodów  Roku Edukacji Ekonomicznej. Trenerem projektu w naszej szkole jest pani  Wioletta Pieńkowska.

Data publikacji: 3 kwietnia 2024 - Stanisław Waberski

Kategorie:: Aktualności

Ułatwienia dostępu