Projekt „Międzynarodowa mobilność kadry ZSP nr 2 w Siedlcach”

Po raz drugi nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z programu Erasmus+ w sektorze edukacji szkolnej; Akcja 1: „Mobilność kadry edukacji szkolnej.” W latach 2023-2024 realizujemy projekt „Międzynarodowa mobilność kadry ZSP nr 2 w Siedlcach”. Numer projektu: 2022-2-PL01-KA122-SCH-000093570.

W ramach projektu nauczyciele wezmą udział w tygodniowych, zagranicznych kursach językowych oraz w kursach metodycznych z zakresu nowoczesnych technologii. Realizacja projektu jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Dofinansowanie obejmuje m.in. cenę kursu, koszty podróży i pobytu za granicą wraz z wyżywieniem i zakwaterowaniem.

Cele projektu:

• Rozwijanie kompetencji i umiejętności językowych kadry pedagogicznej,
  • Poznanie innowacyjnych metod nauczania języka angielskiego.
  • Rozwijanie metod i narzędzi pracy kadry nauczycielskiej szkoły w zakresie kompetencji i umiejętności cyfrowych,
  • Wzrost jakości kształcenia,
  • Wymiana dobrych praktyk,
  • Doskonalenie umiejętności pracy w międzynarodowym zespole,