Media o „Ekonomiku”

olimpiada logistyczna24

Logistyka w Ekonomiku na najwyższym poziomie

15 marca we Wrocławiu odbył się finał II edycji Olimpiady Logistycznej, której organizatorem jest Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu (MWSLiT). Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach reprezentowało aż 3 finalistów: Aleksandra Kiszko, Kacper Kruk oraz Mateusz Tosiński.

Kacper Kruk z klasy 5 LP zajął 3 miejsce, czyli jest 3 wśród najlepszych młodych logistyków w Polsce! To ogromny sukces, gdyż w olimpiadzie brało udział ponad 5 tys. uczniów z całego kraju.

 Opiekunem uczniów był nauczyciel ZSP nr 2 pani Elżbieta Replińska.

Więcej informacji można zasięgnąć na stronie Siedleckiego Portalu Informacyjnego Spin

Sweet Smile – projekt społeczny

„Sweet Smile” to edukacyjny projekt społeczny realizowany przez 5 uczennic klasy 3L naszej szkoły w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Projekt ma format zbiórki charytatywnej. Pozyskane słodycze i artykuły higieniczne pierwszej potrzeby zostaną przekazane na rzecz placówki „Dom pod Kasztanami” Dom Dziecka w Siedlcach.

Zespół projektowy zaprasza wszystkich do dołączenia do prowadzonej akcji. Nawet najmniejsze wsparcie przyczyni się do usprawnienia bieżącego funkcjonowania wskazanej placówki oraz wywoła uśmiech na twarzach dzieci.

Grażyna Lech

Mam Super Moc – umiem pomagać

Artykuł opisujący działania projektowe „Mam super moc – umiem pomagać” realizowane w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii”. Ukazał się on na stronie Tygodnika Siedleckiego 19 grudnia br.

Mają supermoce! Zapał wśród młodzieży nie gaśnie

Dwie uczennice z klasy 3b – Wiktoria Miłkowska i Maria Pogonowska realizują projekt społeczny w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Celem projektu jest doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy i rozpowszechnianie wiedzy o sposobie i znaczeniu udzielania takiej pomocy. O supermocy dziewcząt możemy przeczytać artykuł w Życiu Siedleckim.

Uroczyście w Ekonomiku

13 października 2023 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Siedlcach zorganizowano uroczystą akademię z okazji 250 rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością dostojni goście, którzy spotkali się z gronem pedagogicznym oraz z uczniami. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia zamieszczoną w Tygodniku Siedleckim.

Konferencja podsumowująca projekt Erasmus+

15 czerwca 2023 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach miała miejsce konferencja podsumowująca projekt z programu Erasmus+ „Edukacja mobilna kadry pedagogicznej ZSP nr 2 w Siedlcach”.

Na portalu radioeska ukazał się artykuł Nauczyciele podnosili swoje kwalifikacje podczas zagranicznych kursów.

Koncert Gwiazd w „Ekonomiku” (galeria zdjęć)

25.05.2023

Mikołaj Kopernik od ponad 50 lat jest patronem siedleckiego „Ekonomika”. Społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 nie mogła więc przejść obojętnie wobec ustanowienia wybitnego astronoma patronem roku 2023. Z tej okazji zorganizowano fantastyczną imprezę pt. „Koncert Gwiazd”….

Artykuł wraz z galerią zdjęć w Tygodniku Siedleckim

Międzyszkolna Kopernikańska Gra Miejska

Międzyszkolna Kopernikańska Gra Miejska zorganizowana przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach w ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika….

Artykuł w Tygodniku Siedleckim

Projekt ekologiczny Green Team w siedleckim Ekonomiku

16.04.2023

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach we współpracy ze Stowarzyszeniem „Euro Lider” z Lublina od grudnia 2022 roku realizował projekt ekologiczny „Green Team – edukacja w zakresie klimatu i kryzysu ekologicznego”, dofinansowanego ze środków programu Erasmus+…

Artykuł wraz z galerią zdjęć w Tygodniku Siedleckim

Sukcesy logistyków z Ekonomika w Ogólnopolskich Olimpiadach Logistycznych!

17.03.2023

Julia Olszewska z klasy 4 LG siedleckiego Ekonomika została Laureatem 4 miejsca Olimpiady Logistycznej, której organizatorem jest Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu…

Artykuł wraz z galerią zdjęć w Tygodniku Siedleckim

Co by było, gdyby nie było Kopernika?

To hasło przewodnie konkursu plastycznego, organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach….

Artykuł w Tygodniku Siedleckim

Studniówka Ekonomika – ostatnia w tym roku

16.02.2023

W Sali Orchidea odbyła się ostatnia studniówka w tym roku. Uroczysty bal miał Ekonomik.

Artykuł wraz z galerią zdjęć w Tygodniku Siedleckim

Studniówka w Ekonomiku

Trwa karnawał i sezon studniówkowy. 11 lutego tradycyjnego poloneza zatańczyli uczniowie siedleckiego Ekonomika. Tegoroczny bal maturzystów z udziałem dyrekcji, nauczycieli, rodziców, prezydenta Siedlec kolegów i koleżanek odbył się w jednej z siedleckich sal bankietowych…

Artykuł wraz z galerią zdjęć oraz materiałem filmowy na podlasie24

Bal u Kopernika

Maturzyści siedleckiego Ekonomika mogą już odliczać do matury.

11 lutego w sali bankietowej Orchidea odbył się bal studniówkowy uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach…

Artykuł wraz z galerią zdjęć w Życiu Siedleckim

Tegoroczni maturzyści z Ekonomika rozpoczęli odliczanie do matury

11 lutego odbyła się studniówka uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach…

Artykuł na stronie SiedlceSieDzieje

Rozpoczęli Rok Mikołaja Kopernika – za gwiazdą…

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach miał miejsce uroczysty koncert piosenek świątecznych w językach obcych „Za gwiazdą…”, przygotowany pod kierunkiem Joanny Mikułowskiej i Hanny Sienkiewicz-Kaya. W ten sposób siedlecki „Ekonomik” rozpoczął świętowanie Roku Mikołaja Kopernika.

Artykuł w Tygodniku Siedleckim

Mikołaje z Ekonomika

6.12.2022

Dzisiaj w siedleckim Ekonomiku rozpoczął się dwudniowy kiermasz ozdób i ciast. Od rana kusiły kupujących pełne stoły świątecznych drobiazgów i zapachy smakowitych wypieków.

Artykuł w Tygodniku Siedleckim

Bombki ręcznie malowane – jutro kiermasz w Ekonomiku

05.12.2022

W siedleckim Ekonomiku trwają przygotowania do świątecznego kiermaszu ozdób choinkowych i ciast.

Artykuł w Tygodniku Siedleckim

Chodź pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko – koncert charytatywny Ekonomik dla Ukrainy

18.04.2022

W Ekonomiku odbył się koncert charytatywny pod hasłem „Chodź pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko…” zorganizowany w ramach akcji pomocowej Ekonomik dla Ukrainy.

Artykuł w Tygodniku Siedleckim

Chodź pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko – koncert charytatywny Ekonomik dla Ukrainy

29.03.2022

Organizatorzy zapraszają mieszkańców miasta i wszystkich zainteresowanych na koncert charytatywny – Ekonomik dla Ukrainy.

Artykuł w Tygodniku Siedleckim

Uczniowie siedleckiego Ekonomika przekonują: „Palenie to bagno – wciąga i nie chce wypluć”

17.02.2022

Czterech chłopaków z siedleckiego Ekonomika ma jasny przekaz – „Palenie to bagno – wciąga i nie chce wypluć”. Biorą z nim udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie projektów społecznych Zwolnieni z Teorii.

Artykuł w Tygodniku Siedleckim

EKONOMIK – Złotą Szkołą NBP

24.06.2021

21 czerwca 2021 r. odbyła się gala online, podczas której Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach uzyskało tytuł Złotej Szkoły NBP. Potwierdzeniem uzyskania tytułu jest certyfikat Narodowego Banku Polskiego.

Artykuł w Tygodniku Siedleckim

Siedlecki Ekonomik w złotej dziesiątce

06.04.2021

„Otwarta Firma – biznes przy tablicy” to największy ogólnopolski projekt edukacyjny, organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Artykuł w Tygodniku Siedleckim

Tygodnik Siedlecki: Sukces uczennic Ekonomika

28.07.2021

Kolejnym sukcesem mogą poszczycić się uczennice siedleckiego „Ekonomika”. Aleksandra Kazanecka, Anita Rodak oraz Marlena Kozioł zdobyły za kampanię społeczną „Akcja i Edukacja” prestiżowe nagrody Srebrnego i Brązowego Wilka w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”.

Artykuł w Tygodniku Siedleckim

Ekonomik Patronat

19.03.2021 r.

TV Wschód: Ekonomik z patronatem UM Siedlce

Uczniowie „ekonomika” kolejny raz pokazali, że wiedzą co to prawdziwa kreatywność.

Kolejny raz ruszają z programem społecznym!  

Materiał filmowy w TV Wschód

Projekt Psiaki

Radio Eska: Zbierają pieniądze dla potrzebujących zwierząt. Akcja uczennic „Ekonomika”

26.03.2021

Z jednej strony miłość do zwierząt i chęć pomagania, z drugiej zdobywanie cennych umiejętności i doświadczeń. Uczennice siedleckiego Ekonomika – Oliwia, Sofija i Gosia biorą udział w olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”. W jej ramach przygotowały zbiórkę charytatywną. Akcja nazywa się „Siedleckie psiaki”…

Rozmowa z autorkami projektu „Siedleckie psiaki”. POSŁUCHAJ

Projekt Psiaki

Tygodnik Siedlecki: Projekt – Siedleckie psiaki

26.03.2021

Uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach – Oliwia Klewek, Małgorzata Aleksandrowicz i Sofija Plotnikova w ramach ogólnopolskiej olimpiady projektów społecznych Zwolnieni z Teorii realizują projekt „Siedleckie Psiaki”…

Artykuł w Tygodniku Siedleckim

Ekononik w TVP3

TVP3 Warszawa: Warszawski Dzień 18.03.2021

18.03.2021

Materiał filmowy o realizacji projektu „Akcja Edukacja” w programie TVP3 „Warszawski Dzień”: https://warszawa.tvp.pl/52851195/18032021

Bezcenne doświadczenie

Tygodnik Siedlecki: Bezcenne doświadczenie

22.12.2020

16 grudnia 2020 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach odbyła się konferencja on-line podsumowująca realizację projektu staży zagranicznych „Lepsza przyszłość zawodowa” finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. To już piąty projekt staży zagranicznych jaki został zrealizowany w Ekonomiku…

Artykuł w Tygodniku SIEDLECKIM: https://www.tygodniksiedlecki.com/t59332-bezcenne.doswiadczenie.htm

zus olimpiada

Tygodnik Siedlecki: Uczniowie Ekonomika laureatami olimpiady ZUS

02.07.2020

Uczniowie siedleckiego Ekonomika zajęli trzecie miejsce w województwie mazowieckim na olimpiadzie dotyczącej ubezpieczeń społecznych.

Artykuł w Tygodniku Siedleckim: https://www.tygodniksiedlecki.com/t56958-uczniowie.ekonomika.laureatami.olimpiady.zus.htm

Tygodnik Siedlecki: „Tygodnik Siedlecki” w #hot16challenge2!

Podziękowania siedleckiemu „Ekonomikowi” za nominację do #hotchallenge2 – muzycznej akcji charytatywnej na rzecz medyków, walczących z Covid-19

Artykuł w Tygodniku Siedleckim


Tygodnik Siedlecki: Ogólnopolskie sukcesy „Ekonomika”

Logistycy z „Ekonomika” znakomicie wypadli w ogólnopolskich olimpiadach i konkursach.

Jacek Borkowski – uczeń klasy IV technika logistyki znalazła się w gronie finalistów XII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Tytuł finalisty przypadł mu także w IV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno- Logistycznej organizowanej przez Uniwersytet Gdański.

Artykuł w Tygodniku Siedleckim


Tygodnik Siedlecki: Uczennica „Ekonomika” nie pozwala zapomnieć o Katyniu – Zdobyła ogólnopolskie wyróżnienie!

Wiktoria Nowosielska – uczennica I klasy VI liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach brała udział w konkursie literackim, zorganizowanym z okazji 80. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Artykuł w Tygodniku Siedleckim

TV Wschód: Wywiad dla Gość TV Wschód

Wywiad Pani Dyrektor dla TV Wschód w dniu 23.01.2020 r.

Wywiad

TV Wschód: Warsztaty dla seniorów z Olabogababciu

Na wnuczka, na policjanta, na księgową.. to popularne oszustwa, w których ofiarami są seniorzy. Siedlecka młodzież z Ekonomika sprawnie ich wspiera w uniknięciu błędu, który może kosztować wiele.

Artykuł i materiał filmowy w TV Wschód

Ułatwienia dostępu