Staż zawodowy uczniów w Walencji

Już drugi tydzień 24 uczniów Technikum nr 2 w Siedlcach uczestniczy w stażach zagranicznych w hiszpańskiej Walencji. Organizacją przyjmującą jest Universal Mobility. Podczas stażu młodzież obsługuje urządzenia biurowe, poznaje dokumentację firmy i zasady jej sporządzania, poznaje zasady profesjonalnej obsługi klienta, wykonuje transportowe czynności magazynowe oraz uczy się obsługiwać specjalistyczne programy komputerowe do tworzenia i obróbki materiałów reklamowych.

W czasie wolnym od pracy stażyści realizują program kulturowy. Uczestniczą w lekcjach języka hiszpańskiego, grach integracyjnych, grach miejskich, zwiedzają Walencję a w weekend wybrali się na wycieczkę do Alicante.

Od 11 marca br. Pani Wioletta Pieńkowska jako nauczyciel przedmiotów zawodowych, przez 1 tydzień brała udział w job shadowing. Dzięki możliwości obserwacji pracy poznała organizację i specyfikę lokalnych firm produkcyjnych, handlowych, usługowych i reklamowych na terenie Walencji. Mogła przekonać się, jak wygląda organizacja pracy w Hiszpanii, jakie zadania są wykonywane przez pracowników na poszczególnych stanowiskach oraz jak wygląda przykładowy dzień pracy w danej firmie.

Data publikacji: 22 marca 2024 - Stanisław Waberski

Kategorie:: Aktualności

Etykiety:

Ułatwienia dostępu