Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

21 marca 2024r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest w sześciu kategoriach.

W naszej szkole do konkursu przystąpiło 20 osób, 10 w kategorii JUNIOR (klasa 1 i 2) oraz 10 w kategorii STUDENT (klasa 3, 4, 5).

Konkurs trwa 75 minut. Nie wolno używać kalkulatora ani żadnych pomocy dydaktycznych. Test zawiera 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w konkursie w chwili rozpoczęcia konkursu otrzymuje 30 punktów. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

Wyniki konkursu poznamy dopiero pod koniec maja.

Trzymamy kciuki za naszych uczestników!

Agnieszka Kęska

Data publikacji: 22 marca 2024 - Stanisław Waberski