Ekonomik bierze udział w lekcjach online w ramach VIII Kongresu Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości

Obchodząc „Rok Edukacji Ekonomicznej”, uczniowie klas 2b, 2c, 3b, 3c i 3l w dniach 18 – 22 marca 2024 r., wzięli udział w ogólnopolskich lekcjach online o tematyce ekonomicznej organizowanych w ramach VIII Kongresu Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości.

18 marca 2024 r. klasa 2c pod opieką Pani Edyty Biernackiej uczestniczyła w zajęciach na temat „Funduszy inwestycyjnych – samodzielnie, ale jednak razem” prowadzonych przez Pana Mirosława Tarczonia – Dyrektora ds. Komunikacji Inwestycyjnej TFI Skarbiec. Tematyką lekcji były fundusze inwestycyjne oraz jednostka uczestnictwa funduszy i certyfikat inwestycyjny, ryzyko inwestycyjne a oczekiwana stopa zwrotu. Uczniowie dowiedzieli się na czym zarabia fundusz inwestycyjny, kto i jak podejmuje decyzje inwestycyjne.

19 marca 2024 r. klasa 2b pod opieką Pani Emilii Buczkowskiej oraz klasa 3c pod opieką Pani Edyty Biernackiej uczestniczyły w zajęciach na temat „Prawa do bankowania, prawem młodych” prowadzonych przez Pana Pawła Nowaka – Dyrektora Makroregionu Południe w Pionie Bankowości Detalicznej w Banku Pekao S.A. oraz Pana Marka Grabiwodę – Starszego Doradcę Klienta w Banku Pekao S.A. Młodzież poznała pierwsze kroki do bankowania oraz możliwości związane z posiadaniem rachunku bankowego. Uczniowie dowiedzieli się jakie nowe funkcje przejmuje i kreuje bank poprzez aplikacje bankowe, jakie produkty w ostatnich latach zdobyły rynek i jak zmieniły nasze bankowanie oraz jak nowe formy płatności przyspieszyły rozwój e-commerce.

20 marca 2024 r. klasa 3b pod opieką Pani Emilii Buczkowskiej oraz klasa 3l pod opieką Pani Kamili Wereszczyńskiej i Pani Elżbiety Replińskiej uczestniczyły w zajęciach na temat „Zdolny czy wiarygodny? Co decyduje o tym czy otrzymam kredyt?” prowadzonych przez Pana dr hab. Waldemara Rogowskiego, prof. SGH – Głównego Analityka w Biurze Informacji Kredytowej i Biurze Informacji Gospodarczej InfoMonitor. W trakcie lekcji młodzież dowiedziała się czym jest i jak buduje się wiarygodność finansową, jak powstaje historia kredytowa, dlaczego banki sprawdzają wiarygodność swoich klientów, czym zajmuje się Biuro Informacji Kredytowej oraz czym jest zdolność kredytowa.

22 marca 2024 r. klasa 2b pod opieką Pani Joanny Nuckowskiej uczestniczyła w zajęciach na temat „Nie stój – inwestuj!” prowadzonych przez Pana dr Romana Asyngiera­ – Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Uczniowie poznali różnice między oszczędnościami a inwestycjami. Omówiono zysk jako wynagrodzenie za podjęte ryzyko, segmentację rynku finansowego oraz zwrócono uwagę na to co oferuje polski rynek kapitałowy.

Data publikacji: 22 marca 2024 - Stanisław Waberski

Kategorie:: Aktualności

Ułatwienia dostępu