Tydzień profilaktyczny

W dniach 18.03-22.03.2024r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach został zorganizowany tydzień profilaktyczny pod hasłem „Ja dziękuję. Nie ryzykuję!”.

Celem akcji było propagowanie działań mających na celu dostarczenie młodym ludziom wiedzy na temat podejmowania ścieżki związanej z wielorakimi zachowaniami ryzykownymi.

Od poniedziałku do piątku odbywały się różne przedsięwzięcia. Tydzień profilaktyczny rozpoczął się od ogłoszenia w klasach konkursu filmowego pt ,,Asertywność w praktyce”. Przedsięwzięcie miało na celu uwrażliwienie młodzieży na podejmowanie zachowań asertywnych dotyczących kontaktu z osobami proponującymi środki psychoaktywne. Warto również zwrócić uwagę na plakat promujący całe wydarzenie, który pod kierunkiem p. Wioletty Wyrębek zaprojektowali uczniowie z klasy 2r Mateusz Zakrzewski i Wiktor Zawadzki. W kolejnych dniach zostały przeprowadzone przez p. st. sierż. Barbarą Jastrzębską z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prelekcje na temat odpowiedzialności karnej w zakresie posiadania substancji psychoaktywnych oraz zwrócono uwagę na zasady określone w Kodeksie Karnym i w Kodeksie Wykroczeń dotyczące przemocy fizycznej, psychicznej. W swoich progach gościliśmy również przedstawiciela służb mundurowych pana Janusza Cabaja,  który dostarczył młodzieży informacji na temat zachowań ryzykownych na drodze. Dla uczniów p. Andrzej Budrecki  przedstawiciel Siedleckiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Uzależnionych „Powrót z U” przeprowadził wykłady na temat konsekwencji zażywania środków zmieniających świadomość, mechanizmy uzależnienia i ich wpływ na nasze życie. Uwrażliwiono młodzież na pomoc innym i zapoznano z instytucjami gdzie świadczona jest pomoc w zakresie uzależnień. Tydzień Profilaktyczny zakończono od ogłoszenia wyników konkursu filmowego, w którym zaszczytne I miejsce zajęły uczennice z klasy 1f Bareja Natalia, Klewek Julia, Maruszewska Roksana, Kamińska Wiktoria, Dadak Maja. Serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: 25 marca 2024 - Stanisław Waberski

Kategorie:: Aktualności

Ułatwienia dostępu