Okiem młodego doradcy finansowego

W ramach Obchodu „Roku Edukacji Ekonomicznej” dnia 13 marca 2024 r. uczniowie klas: 1c, 2b, 3a i 3c wzięli udział w warsztatach na temat „Edukacji finansowej dla początkujących” prowadzonych przez Pana Jakuba Knapa – Dyrektora „OVB Allfinanz” Polska Spółka Finansowa sp. z o.o. z Lublina oraz Panią Agnieszkę Antoniak – doradcę finansowego.

Na spotkaniu poruszony był temat przekonań, z jakimi mierzą się osoby mniej i bardziej zamożne oglądając krótki film „Co bogaci kupują w dniu wypłaty?”. Uczniowie otrzymali również cenne wskazówki, jak postępować w dorosłym życiu w kwestii pieniędzy, dowiedzieli się, że do inwestycji nie potrzebują ogromnych pieniędzy, a ważnym elementem osiągnięcia stabilizacji finansowej jest oszczędzanie. Pan Jakub Knap odniósł się również do książki pt. „Bogaty albo biedy. Po prostu różni mentalnie” T. Harva Ekera, piszącego poradniki o biznesie i finansach, w której przedstawił 16 różnic między osobami biednymi i bogatymi. Młodzież nauczyła się, że do osiągnięcia stabilizacji finansowej, potrzebne jest opracowanie własnej strategii (celu),  zdobycie wiedzy w zakresie edukacji finansowej, a następnie podjęcie praktycznego działania. Uczniowie dowiedzieli się, że bez względu na to, w jakiej sytuacji znajdują się aktualnie, mają przed sobą całe życie, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo finansowe oraz finansową przyszłość. Spotkanie było doskonałym wstępem do cyklu spotkań z serii finansowej, które odbędą się w ramach realizacji projektu „Okiem młodego doradcy finansowego” zorganizowanego przez Panią Emilię Buczkowską.

Data publikacji: 18 marca 2024 - Stanisław Waberski