Konferencja dla młodzieży „Praktyczne aspekty naliczania i wypłacania wynagrodzeń”

12 marca 2024 r. klasa 2b wzięła udział w prelekcji on-line nt. „Praktyczne aspekty naliczania i wypłacania wynagrodzeń” prowadzonej przez Członków Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział w Warszawie.

Na początku konferencji głos zabrała Pani Marzena Jasińska, specjalista w zakresie naliczania wynagrodzeń, która omawiała i zaprezentowała praktyczne przykłady naliczania wynagrodzeń od brutto do netto, analizując składniki wynagrodzeń i poszczególne potrącenia na liście płac.

Pani Elżbieta Stepaniuk, specjalista w zakresie naliczania wynagrodzeń oraz prowadzenia kadr, przedstawiła źródła finansowania przychodów, naliczanie składek i podatku od świadczeń pieniężnych i rzeczowych pracownika.

Następnie głos zabrała Pani Beata Tomaszewska, specjalista w zakresie naliczania wynagrodzeń, która przybliżyła młodzieży tematykę zwolnień podatkowych, w szczególności ulgi „zerowy PIT dla młodych” oraz ich zastosowania w umowach cywilnoprawnych.

Pani Elżbieta Młynarska-Wełpa, specjalista w zakresie naliczania wynagrodzeń oraz prowadzenia kadr, zajęła się wypłatą wynagrodzeń oraz oświadczeniami i wnioskami składanymi przez pracownika.

Na zakończenie uczniowie wzięli udział w konkursie z zakresu tematyki omawianej na konferencji, przygotowanym przez Stowarzyszenie Księgowych.

Organizatorem prelekcji w szkole w ramach obchodu „Roku Edukacji Ekonomicznej” była Pani Emilia Buczkowska.

Data publikacji: 13 marca 2024 - Stanisław Waberski

Kategorie:: Aktualności

Ułatwienia dostępu