Uczniowie Ekonomika rozpoczęli staże w Hiszpanii

11 marca 2024 roku 24-osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami Panią Wicedyrektor Barbarą Adamiak i Panią Joanną Mikułowską, wyjechała na staż zagraniczny do Hiszpanii.     Uczniowie kształcący się w zawodzie technik ekonomista, technik rachunkowości, technik handlowiec, technik logistyk i technik reklamy będą odbywać praktykę zawodową w Walencji. Przez 2 tygodnie stażyści będą poznawać zasady pracy, kulturę i tradycję kraju przyjmującego, zdobędą  nowe kwalifikacje zawodowe i językowe oraz rozwiną kompetencje osobiste. Uczniowie będą pracować m. in. w firmie zajmującej się programowaniem, konsultingiem            i inną działalnością związaną z informatyką, w szkole artystycznej, w sklepie: jubilerskim,              z zabawkami, z akcesoriami do telefonów, z pamiątkami z Walencji, w firmie transportowej oraz agencji reklamowej.

W mobilności bierze również udział Pani Wioletta Pieńkowska – nauczyciel przedmiotów zawodowych, która będzie uczestniczyć przez 1 tydzień w job shadowing.

Przed wyjazdem na praktykę zawodową uczniowie uczestniczyli w 20-godzinnym kursie języka hiszpańskiego, przygotowaniu pedagogicznym, kulturowym, a także ukończyli kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.

Data publikacji: 11 marca 2024 - Stanisław Waberski

Kategorie:: Aktualności

Etykiety:

Ułatwienia dostępu