Wyjście klasy 4a i 4b do ZUS Oddział Siedlce w ramach „Roku Edukacji Ekonomicznej”

8 lutego 2024 r. klasy 4a i 4b pod opieką Pani Emilii Buczkowskiej i Pani Joanny Nuckowskiej uczestniczyły w prelekcji na temat „Prowadzenia działalności gospodarczej i oskładkowania przedsiębiorcy” w siedleckim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Lekcję poprowadziła Pani Agata Małycha-Woźniak – specjalista w zakresie ubezpieczeń i składek. Podczas spotkania omówiono tematykę działalności nierejestrowanej oraz zakładania działalności w ZUS. Przedstawiono zasady korzystania z „Ulgi na start”, preferencyjnych składek ZUS oraz małego ZUS-u plus.

Pani Agnieszka Drzewowska przybliżyła uczniom strukturę organizacyjną ZUS oraz specyfikę pracy w oddziale. Na zakończenie uczniowie dokonali potwierdzenia założenia profilu zaufanego w ZUS.

Data publikacji: 8 lutego 2024 - Stanisław Waberski

Kategorie:: Aktualności