Koncert kolęd i piosenek świątecznych w Ekonomiku

21 grudnia 2023 roku w naszej szkole miał miejsce koncert kolęd i piosenek świątecznych. Społeczność szkolna miała możliwość wysłuchania niecodziennych kolęd – tych mało znanych lub wykonanych w językach obcych. Chór uczniów wraz z zespołem muzycznym wykonał utwory w językach włoskim, niemieckim, angielskim i rosyjskim. Nie zabrakło „odkurzonych” pastorałek i nowoczesnych polskich kolęd, czy amerykańskich świątecznych szlagierów w nowych aranżacjach, takich jak między innymi: „Buon Natale”, „Santa tell me”, „Snieg kruszyt”, „O Tannenbaum”, „Have yourself a merry little Christmas”, a także „Złota Jerozolima”, „Kolęda Maryi”, „Skrzypi wóz”. Dzięki wyjątkowym możliwościom wokalnym i talentowi naszych uczennic i uczniów, koncert przeniósł nas do tego magicznego czasu, za którym tęsknimy cały rok.

W koncercie wystąpili: Julia Wolanin, Magdalena Krypa, Kamila Grochowska, Kasandra Tomasiuk, Patrycja Cabaj, Aleksandra Krasuska, Natalia Ryn, Wiktoria Gadzinowska, Dominika Kos, Patrycja Izdebska, Natalia Krawczyk, Antonina Paluch, Jakub Kruszewski, chór uczennic z klasy 4r, 4b, 2r, oraz p. Beata Mikołajczuk.

Na instrumentach grały: p. Joanna Mikułowska (klawisze), Olga Mikułowska, (skrzypce), Antonina Jankowska (gitara).

Koncert przygotowali: p. Joanna Mikułowska, p. Edyta Olszewska, p. Joanna Staręga – Marco, p. Hanna Sienkiewicz-Kaya, p. Tomasz Borkowski

Data publikacji: 22 grudnia 2023 - Stanisław Waberski

Kategorie:: Aktualności