Uczniowie Ekonomika przygotowali kartki świąteczne dla kombatantów

Uczniowie naszej szkoły przygotowali piękne świąteczne kartki, które trafiły do kombatantów z regionu.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej odwiedzili przed Świętami Bożego Narodzenia  weteranów mieszkających w rejonach odpowiedzialności poszczególnych jednostek. Przynoszą im nie tylko świąteczne drzewka, ale również kartki świąteczne przygotowane przez młodzież.

Weteranów pamiętających drugą wojnę światową i powojenne niepodległościowe podziemie jest już coraz mniej. Tym bardziej więc ważne jest, by mieli poczucie, że ktoś o nich pamięta i ich poświęcenie docenia. Od kilku lat w okresie przedświątecznym żołnierze WOT z Siedlec odwiedzają więc kombatantów, dostarczając im choinki pozyskane od Lasów Państwowych, kartki z życzeniami od uczniów, a także upominki od lokalnych firm i samorządów.

W tym roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 im. Mikołaja Kopernika z wielką przyjemnością włączyli się w akcję. Na lekcjach plastyki przygotowali piękne kartki, a na lekcjach historii oraz historii i teraźniejszości napisali życzenia do bohaterów wojennych z naszego regionu. Była to dla młodzieży żywa lekcja historii.

Akcję w naszej szkole zorganizowały Edyta Olszewska i Magdalena Szewczuk.

Data publikacji: 21 grudnia 2023 - Stanisław Waberski

Kategorie:: Aktualności

Ułatwienia dostępu