Kultura na Mazowszu

Dnia 04.01.2024 odbyła się wycieczka do Warszawy. Uczestniczyli w niej uczniowie klas 4r, 4c, 4a, 1r i 2r, którzy brali udział w ekscytujących zadaniach, rozwiązywali zagadki matematyczne, logiczne i chemiczne w escape roomie. Najważniejszym punktem programu była  sztuka teatralna „Tango” S. Mrożka. Mistrzowskie odegranie ról przez artystów Teatru Polskiego, nowoczesne elementy wizualne i sceniczne pozytywnie wpłynęły na zrozumienie prezentowanych treści. Spektakl poruszał wciąż aktualne tematy: postępu, buntu, formy, czy bezwzględnej władzy, które w kontekście wojny na Ukrainie zyskały nowy wymiar. Młodzież miała również lekcję muzealną na temat malarstwa polskiego XIX-XX wieku w Muzeum Narodowym oraz odbyła spacer po Starym Mieście w Warszawie.

Efektem zwiedzania były stworzone przez uczniów infografiki o dziełach sztuki.

Klasy miały możliwość wyjazdu dzięki programowi mazowieckiemu, który wspiera sferę kulturalną szkół w regionie.

Wyjazd miał zapewnić obcowanie młodych z sztuką teatralną i malarską, jak również przyczynić się do lepszej integracji klas.

Monika Olędzka

Emilia Lewicka

Emil Nowak

Data publikacji: 5 stycznia 2024 - Stanisław Waberski

Kategorie:: Aktualności