Narodowy Dzień „Żołnierzy Wyklętych” 2023

W dniu 01 marca 2023 r. Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie ZSP nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach wzięli udział w miejskich obchodach dnia Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w Kościele Garnizonowym p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po nabożeństwie nastąpiło złożenie wieńców i kwiatów oraz zapalenie zniczy na Cmentarzu Wojennym w Siedlcach. Podczas uroczystości padło wiele nazwisk niezłomnych „rycerzy wolności” , m.in. była mowa o generale brygady „Nilu”, sanitariuszce „Ince” . Umarli, abyśmy my mogli żyć w wolnym państwie. Wolność to najcenniejszy dar, z którego nie można rezygnować i o który często trzeba walczyć, taki był ich testament.

Data publikacji: 1 marca 2023 - KK

Kategorie:: Aktualności

Ułatwienia dostępu