Etap okręgowy II edycji Ogólnopolskiej Olimiady Logistycznej organizowanej przez MWSLiT we Wrocławiu

W dniu 13 grudnia 2023 r. 7 uczniów z klas technika logistyka pod opieką nauczyciela Elżbiety Replińskiej wzięło udział w etapie okręgowym II edycji OOL organizowanej przez MWSLiT we Wrocławiu.

Byli to uczniowie z klasy V Lp: Ola Kiszko, Klaudia Koziestańska, Małgorzata Aleksandrowicz, Kacper Kruk, Mateusz Tosiński oraz uczniowie z klasy IV L: Róża Jagła i Patrycja Chmielewska.

Okręgowy etap 2 edycji OOL odbył się w Łukowie (okręg nr 2) w ZSP nr 3. Pytania dotyczyły nowoczesnych technologii w magazynowaniu, transporcie i szeroko pojętej logistyki.  Olimpiada wymaga znajomości zagadnień z 3 kierunków kształcenia: technika logistyka, spedytora, technika eksploatacji portów i terminali. Uczniowie nabywają wiedzę i umiejętności na zajęciach z przedmiotów zawodowych, na zajęciach pozalekcyjnych, wycieczkach zawodoznawczych oraz wiedzę praktyczną na praktykach zawodowych, w tym zagranicznych.  Warto również śledzić nowinki dostępne na stronach firm z branży TSL oraz w prasie logistycznej. 

Liczymy na miejsca w finale, który odbędzie się we Wrocławiu.

Elżbieta Replińska

Data publikacji: 13 grudnia 2023 - Stanisław Waberski

Kategorie:: Aktualności

Ułatwienia dostępu