Sukcesy logistyków w ogólnopolskich olimpiadach w roku szk. 2023/2024

W dniu 08 grudnia 2023 r. odbył się etap okręgowy XV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej zorganizowanej przez Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu.

W etapie okręgowym OOL wzięło udział 14 uczniów z klas technika logistyka. Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna w Poznaniu została wpisana do wykazu turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy, uprawniając laureatów i finalistów do zwolnienia z pisemnego egzaminu zawodowego i pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Do zmagań przygotowywali uczniów nauczyciele przedmiotów zawodowych: Elżbieta Replińska i Kamila Wereszczyńska.

Poniżej przedstawiamy podsumowanie tegorocznych zmagań logistyków w roku szk. 2023/2024. Czekamy na wyniki etapów okręgowych olimpiad i oczywiście liczymy na zakwalifikowanie się Najlepszych do finałów.

OrganizatorTerminyZakwalifikowani do etapu okręgowego
XV edycja OOL organizator: Wyższa Szkoła Logistyki Poznańetap szkolny: 20.10.2023 r. etap okręgowy: 08.12.2023 r. finał: 08.03.2024 r.32 uczniów przystąpiło do etapu szkolnego olimpiady  Do etapu okręgowego  zakwalifikowało się 14 uczniów:   klasa 5 lp – 5 osób
Aleksandrowicz Małgorzata, Jastrzębski Arkadiusz, Kiszko Aleksandra, Tosiński Mateusz, Orzyłowski Oliwier

klasa 4 L: 7 osób
Pawlusiewicz Aleksandra, Jankowska Aneta, Tarkowska Magdalena, Chmielewska Patrycja, Jagła Róża, Kamińska Wiktoria, Mroczek Oliwia

klasa 3 L
Borkowska Nikola, Adamiak Natalia
II edycja OOL organizator: Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiuetap szkolny: 26.10.2023 r. etap okręgowy: 13.12.2023 r. finał: 15.03.2024 r.22 uczniów przystąpiło do etapu szkolnego olimpiady. Do etapu okręgowego zakwalifikowało się 7 uczniów:   klasa 5 LP: Aleksandrowicz Małgorzata, Kiszko Aleksandra, Kruk Kacper, Koziestańska Klaudia, Tosiński Mateusz;   4 L: Jagła Róża, Chmielewska Patrycja  
VIII edycja OOSL organizator: Uniwersytet Gdańskietap szkolny: 17.11.2023 r. etap okręgowy: 01.03.2024 r. finał: 11-12.04.2024 r.21 uczniów przystąpiło do etapu szkolnego olimpiady. Do etapu okręgowego zakwalifikowało się 6 uczniów: klasa 5 LP: Aleksandrowicz Małgorzata, Kiszko Aleksandra, Orzyłowski Oliwier, Kalinowska Natalia klasa 4 L: Jagła Róża, Pawlusiewicz Aleksandra

Wszystkie wyżej wymienione olimpiady zostały wpisane do Wykazu turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Data publikacji: 11 grudnia 2023 - Stanisław Waberski

Kategorie:: Aktualności