Podsumowanie Szkolnego Konkursu Poetycko-Plastycznego „Poezja w obrazie”

W poniedziałek 6 listopada 2023 r. w czytelni szkolnej odbyło się uroczyste podsumowanie Szkolnego Konkursu Poetycko-Plastycznego Poezja w obrazie. Konkurs został ogłoszony i przeprowadzony w październiku z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Zadaniem uczestników było wykonanie interpretacji plastycznej wybranego wiersza o jesieni. Na konkurs wpłynęło 90 prac, spośród których jury wyłoniło siedem pięknych obrazów: I miejsce zdobyła Dominika Kos z kl. 2r, II miejsce – Alicja Guz z kl. 1f, III miejsce – Maja Kazimierowska z kl. 2l, wyróżnienia: Rosalie Wiśniewska z kl. 1f, Roksana Maruszewska z kl. 1f, Maja Popławska z kl. 1f, Andżelika Księżopolska z kl. 1c. Zwycięzcy otrzymali z rąk Pani Dyrektor Jolanty Duk nagrody rzeczowe i dyplomy. Podczas spotkania mieliśmy okazję posłuchać recytacji jesiennej poezji w wykonaniu nagrodzonych uczennic oraz interpretacji Natalii Ryn z kl. 2f i Kingi Szczepańskiej z kl. 5ap. Towarzyszyły nam nastrojowe piosenki o jesieni i dzieła malarskie wybitnych artystów. Organizatorzy: p. Lidia Kopeć, p. Magdalena Piskorz i p. Edyta Olszewska dziękują wszystkim uczestnikom za zaangażowanie.

Data publikacji: 8 listopada 2023 - Stanisław Waberski

Kategorie:: Biblioteka