11 listopada – Święto Niepodległości

11 listopada 1918 r., po 123 latach niewoli, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Od tego czasu czcimy Święto Niepodległości. W tegorocznych obchodach miejskich, jak w każdym roku, uczestniczył  poczet sztandarowy  Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach.  O godz. 10.00 odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny w kościele św. Józefa w Siedlcach. W Eucharystii  uczestniczyły władze miasta, służby mundurowe, przedstawiciele szkół i mieszkańcy Siedlec.  Po uroczystym przemarszu ulicami miasta dalsza część uroczystości odbyła się przy Pomniku Wolności, gdzie młodzież z panią wicedyrektor Barbarą Adamiak i panią wicedyrektor Joanną Kot złożyła kwiaty w hołdzie poległym za wolność. Opiekunem grupy uczniów z kl. 4r była pani wychowawczyni Monika Olędzka.

Data publikacji: 13 listopada 2023 - Stanisław Waberski

Kategorie:: Aktualności