Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

W dniu 28.04.2023 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych Technikum nr 2 i VI Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach . Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy Szkoły, przedstawiciele rodziców i maturzyści spotkali się na sali gimnastycznej. Mottem tegorocznej uroczystości były słowa Wisławy Szymborskiej: „Nic dwa razy się nie zdarza”.
Na początku akademii głos zabrała Pani Dyrektor Jolanta Duk i zwróciła się do uczniów. Przypomniała im, jak trudny był dla nich ten etap edukacji szkolnej. Pandemia i nauka zdalna nie stwarzały dobrych warunków do nauki, dlatego tym bardziej powinniśmy się cieszyć, że pomimo tego osiągnęli tak dobre wyniki w nauce. Życząc uczniom samych sukcesów na zbliżającym się egzaminie maturalnym, pożegnała ich słowami Henry’ego Forda: „Gdy myślisz, że coś możesz lub czegoś nie możesz, za każdym razem masz rację”.
Słowa wdzięczności Pani Dyrektor skierowała także do wychowawców, nauczycieli i pracowników Szkoły, dziękując im za trud i wysiłek, jaki włożyli w wychowanie i wykształcenie kolejnego pokolenia uczniów „Ekonomika”.
W imieniu Rady Rodziców głos zabrała Pani Agnieszka Świerczewska. Ona także życzyła uczniom „połamania pióra” na egzaminie maturalnym, a nauczycielom podziękowała za gruntowne przygotowanie młodzieży do tego najważniejszego egzaminu w jej życiu.
Słowa pożegnania w imieniu absolwentów klas maturalnych wygłosiła Marta Krasuska z klasy 4fp. „Nauczyciel to ktoś wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł w celu wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcenia innych do myślenia, marzenia, poznawania, działania… i my właśnie takich nauczycieli spotkaliśmy w murach tej szkoły” – powiedziała absolwentka. Podziękowała Dyrekcji, nauczycielom i wychowawcom za wiedzę, cierpliwość, wyrozumiałość, troskę i życzliwość. Za WSZYSTKO.
Następnie Pani Dyrektor Jolanta Duk i wychowawcy klas wręczyli absolwentom świadectwa z wyróżnieniem, nagrody za wyniki w nauce, a także dyplomy i nagrody dla zwycięzców w konkursach przedmiotowych, sportowych i artystycznych.
W dalszej części akademii absolwenci pożegnali uroczyście Sztandar Szkoły. Przyklękając i całując go żegnali Sztandar, na który- kiedy rozpoczynali naukę w naszej szkole- ślubowali dbać o jej dobre imię, systematycznie zdobywać wiedzę i umiejętności i nie zaniedbywać okazji do rozwijania swoich zdolności.
W imieniu całej społeczności „Ekonomika” życzenia maturzystom złożyli Patrycja Chmielewska i Jakub Lewczuk z klasy 3L. Na ten jeden z najważniejszych egzaminów w ich życiu- egzamin maturalny- życzyli im: lekkiego pióra, twórczego niepokoju, przytomności umysłu, dużo wiary we własne siły, kwitnących kasztanów za oknem, przyjaznego uśmiechu dookoła oraz wymarzonych zadań i tematów.
„Niech dorosłe życie przyniesie Wam spełnienie! Niech ominą Was troski, smutki, zwątpienie, a towarzyszą Wam radość, zrozumienie, przyjaźń i nadzieja!”- powiedzieli przedstawiciele klas młodszych.
Na zakończenie uroczystości wystąpił Marcel Wójcik z klasy 4rg z autorską piosenką „Mówili mi”.
Akademia została przygotowana przez uczniów klasy 3L i maturzystów: Martę Krasuską, Klaudię Kurek, Karolinę Jaszczuk, Katarzynę Czarkowską, Damiana Niepogodę i Marcela Wójcika pod kierunkiem pani Anety Baran, pani Małgorzaty Hołubiec i pana Tomasza Borkowskiego.

Data publikacji: 28 kwietnia 2023 - KK

Kategorie:: Aktualności

Ułatwienia dostępu