Maturalnie, że zdajemy!

Tradycyjnie po „majówce” rozpoczęliśmy maturalne zmagania. W naszej szkole do egzaminów przystąpili wszyscy tegoroczni absolwenci, czyli 136 osób z 5 klas. Matura zdawana jest w dwóch formułach: tzw. „starej”, obowiązującej od 2015 r., którą zdają absolwenci technikum i „nowej”, którą zdają absolwenci liceum ogólnokształcącego po szkole podstawowej.
Za nimi już trzy pierwsze dni egzaminów obowiązkowych na poziomie podstawowym i język angielski na poziomie rozszerzonym. Od 10 maja rozpoczynają się egzaminy ustne. Wśród maturzystów wyczuwa się z tego powodu niepokój, ponieważ egzaminy ustne wznowiono po dwóch latach przerwy a ponadto w nowej formule egzaminu z języka polskiego wprowadzono znaczące zmiany. Ogólnie jednak maturalne nastroje nie są złe, według maturzystów tematy z polskiego były „przyjazne”, natomiast poziom matematyki „znośny”. Nie zostaje nam nic innego, jak nadal trzymać kciuki za wysokie wyniki matury absolwentów „Ekonomika”!

Data publikacji: 4 maja 2023 - KK

Kategorie:: Aktualności

Ułatwienia dostępu