Konwersacje z Amerykanami w szkole

W dniach 20-23.06.2022 roku gościliśmy w szkole Amerykanów z organizacji Global Volunteers. Państwo Natalia i John Alsup są z wykształcenia nauczycielami matematyki. Pan John jest wykładowcą uniwersyteckim. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy 1r, 2r, 2l i innych pod opieką p. Moniki Olędzkiej. Konwersacje miały na celu przełamanie bariery językowej i doskonalenie umiejętności z języka angielskiego. Punktem wyjścia były materiały do ustnego egzaminu maturalnego. Młodzież miała okazję opowiedzieć o sobie, swoich zainteresowaniach, o ulubionej książce, filmie, edukacji, czy sposobach ochrony przyrody. Dowiedziała się wielu ciekawostek o USA i Nowym Jorku. Poprzez wykorzystanie gier językowych oraz stworzenie przyjaznej atmosfery młodzi ludzie mogli rozwijać nie tylko wiedzę, ale też kompetencje społeczne. W rozpoczęciu projektu oraz jego zakończeniu uczestniczyła pani wicedyrektor Barbara Adamiak, która z panią Natalią Alsup znalazła nić porozumienia poprzez język rosyjski.

Współpraca z Global Volunteers jest kontynuowana. W maju 2022 roku klasa 1c, 2r, 1r uczestniczyły w spotkaniu z panią Barbarą Bicknell z USA, która opowiadała o swojej pracy zawodowej i podróżach. Mówiła też o projekcie o kosmosie, w którym uczestniczyła i o badaniach wpływu grawitacji na zachowanie się cieczy.

Ludzie z pasją inspirują, pokazują nowe możliwości, uczą nie tylko języka angielskiego, ale i życia.

Data publikacji: 4 czerwca 2022 - Monika Olędzka

Kategorie:: Aktualności

Etykiety: