Logistyczna wycieczka III klasy technika logistyka do Zakładu Utylizacji Odpadów sp. z o.o.

W dniu 22 listopada 2022 r. uczniowie klasy III L wraz z opiekunami Kamilą Wereszczyńską i Elżbietą Replińską odbyli wycieczkę z ramach praktycznej realizacji treści z przedmiotów zawodowych do Zakładu ZUO w Woli Suchożebrskiej.
Po krótkiej prelekcji na temat odpadów, ich rodzaju, zasad segregacji, recyklingu, składowania, unieszkodliwiania i kompostowania oraz dokumentacji związanej z odpadami, uczniowie obejrzeli składowisko odpadów i kompostownię oraz linie sortownicze.
Pracownicy ZUO – panie Monika Sędzimierz – Specjalista ds. Gospodarki Odpadami oraz pani Justyna Matłacz przekazały nam swoją praktyczną wiedzę na temat właściwej, możliwie najkorzystniejszej dla środowiska i ekonomicznej gospodarki odpadami. Ważnym zagadnieniem była również organizacja logistyki w Zakładzie. Podział miasta na sektory, przydział pracowników oraz zasobów do poszczególnych sektorów.

Zarówno uczestnicy wycieczki jak i pracownicy Zakładu byli zdania, że aby gospodarka odpadami była efektywna muszą ją poprzedzać działania edukacyjne podejmowane już we wczesnych klasach szkoły podstawowej, a nawet w przedszkolu.

Elżbieta Replińska

Data publikacji: 22 listopada 2022 - KK