Dzień Edukacji Narodowej

Uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem hymnu. Pani Dyrektor Jolanta Duk ciepło i serdecznie przywitała wszystkich przybyłych gości:
Pana Andrzeja Sitnika – Prezydenta Miasta Siedlce, Panią Aleksandrę Antczak – Kierownika ds. marketingu i rozwoju biznesu „Sedkomp” Sp. z o.o., Pana Radosława Kornecia – Zastępcę Dyrektora Instytutu Nauk o Zarządzaniu i Jakości Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach, Pana Patryka Hanischa – Naczelnika Urzędu Skarbowego w Siedlcach, Pana Bartosza Czapińskiego – Zastępcę Dyrektora Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Siedlcach, Panią Annę Kurowską – Prezesa Zarządu „Tech-Media” Sp. z o.o., Panią nadkomisarz Agnieszkę Świerczewską – oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach i Przewodniczącą Rady Rodziców, grono pedagogiczne, pracowników szkoły oraz uczniów.
Po ceremonii ślubowania klas pierwszych Pani Dyrektor w swoim przemówieniu wskazała na niezwykłą i niełatwą misję, jaką jest wychowanie młodego człowieka.
Wspólnie z Panem Prezydentem Andrzejem Sitnikiem wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom oświaty. Następnie byliśmy świadkami podpisania dokumentu porozumienia patronackiego. Klasa 1g liceum ogólnokształcącego z rozszerzonym programem nauczania informatyki została objęta patronatem firmy „Sedkomp”. Porozumienie w tej sprawie podpisała Pani Dyrektor Szkoły i Pani Aleksandra Antczak.
Gratulacje i życzenia otrzymaliśmy od Prezydenta Miasta Siedlce – Pana Andrzeja Sitnika, Przewodniczącej Rady Rodziców naszej szkoły – Pani Agnieszki Świerczewskiej oraz Samorządu Uczniowskiego.
Oprócz kwiatów, uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Pani Małgorzaty Połeć i Pana Tomasza Borkowskiego przygotowali spektakl pt. Ściana”. Obejrzeliśmy niezwykle wzruszające przedstawienie, które przeniosło nas w świat ucznia, rodzica, nauczyciela, którego głównym przesłaniem była empatia. Po części artystycznej wszyscy udaliśmy się do kolejnej ściany, tej, na której został namalowany mural. Jest on szczególną formą uczczenia zbliżającego się Roku Kopernikańskiego (2023) i 100 – lecia „Ekonomika”. Na szczególne uznanie zasługują autorki tego dzieła, uczennice klasy 3f: Wiktoria Czerska, Gabriela Kurowska i Natalia Miros. Uroczystego otwarcia dokonał Pan Prezydent Andrzej Sitnik i pani Dyrektor- Jolanta Duk.
Uroczystość zakończyła się kawą i słodkościami dla Gości, nauczycieli i pracowników Szkoły w specjalnie przygotowanej na tę okazję kawiarence. Odświętny wygląd sali i przemiłe usługi kelnerskie zapewniły uczennice pod kierunkiem Pani Hanny Sienkiewicz-Kaya.
Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości bardzo dziękujemy.

Data publikacji: 14 października 2022 - KK

Etykiety: