Technik handlowiec

Technik handlowiec organizuje i prowadzi firmę handlową lub usługową w tym sprzedaż towarów i usług.
Uczniowie kierunku technik handlowiec w trakcie 5-letniego cyklu kształcenia m.in.:
•    poznają potrzeby konsumentów i motywy ich działania na rynku,
•    poznają reguły współpracy z kontrahentami,
•    zdobędą wiedzę o funkcjonowaniu rynku dóbr i usług w warunkach gospodarki rynkowej,
•    zdobędą wiedzę i umiejętności dotyczące działań marketingowych,
•    nabędą umiejętności z zakresu organizacji pracy w punktach sprzedaży hurtowej i detalicznej,
•    nabędą umiejętności obsługi kasy fiskalnej,
•    nabędą umiejętności obsługi programów komputerowych wspomagających pracę firmy handlowej t.j. InsertGT, Płatnik.

W tym zawodzie uczeń zdobywa dwie kwalifikacje zawodowe: HAN.01. Prowadzenie sprzedaży, HAN.02. Prowadzenie działań handlowych; zdobycie każdej kwalifikacji kończy się zewnętrznym egzaminem. Po zdaniu wszystkich kwalifikacji absolwent technikum uzyskuje tytuł technika handlowca. Uczniowie technikum w klasie drugiej i trzeciej odbywają czterotygodniowe, obowiązkowe praktyki zawodowe.
Absolwenci technikum handlowego mają zapewnioną bogatą ofertę pracy. Mogą znaleźć zatrudnienie w przedsiębiorstwach handlowych jako specjaliści do spraw marketingu, akwizycji towarów, reklamy czy księgowości. Szkoła wyposaża ich w wiedzę i umiejętności niezbędne do uruchomienia własnej działalności gospodarczej.