Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

11 lutego obchodzony jest Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Z tej okazji w naszej szkole zostało zorganizowane spotkanie z Panem Tomaszem Radzikowskim. Pan Tomasz od ponad 20 lat pracuje w zawodzie ratownika medycznego w RM-Meditrans Siedlce, jak również od 3 lat pracuje jako dyspozytor. To między innymi on odbiera zgłoszenia osób potrzebujących pomocy, osób poszkodowanych.

Na spotkaniu w naszej szkole podzielił się z nami swoim doświadczeniem z pracy. Przedstawił nam jak wygląda proces zgłoszenia, weryfikacja, jakie informacje są najważniejsze dla osoby przyjmującej takie zgłoszenie. Mówił o odpowiedzialności osób wzywających  bezpodstawnie pomoc, o konsekwencjach takich poczynań.

W spotkaniu uczestniczyła klasa I a pod opieką Pani Edyty Mielniczuk, klasa I b pod opieka Pani Joanny Nuckowskiej , klasa I f pod opieka Pani Mari Przesmyckiej oraz I l pod opieką Pani Elżbiety Replińskiej. Spotkanie zostało zorganizowane przez pedagoga szkolnego Panią Magdalenę Grudzień – Soszyńską.

Spotkanie z dawką dużej wiedzy praktycznej. Serdecznie dziękujemy naszemu prelegentowi.

Magdalena Grudzień – Soszyńska

Data publikacji: 16 lutego 2024 - Stanisław Waberski