Wyjazd edukacyjno-integracyjny klas technika reklamy: Siedlce-Starachowice-Święty Krzyż

W ramach współpracy międzyszkolnej, uczniowie zawodu technik reklamy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach i Technikum nr 2 im E.Kwiatkowskiego w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach uczestniczą w projekcie “Jestem świetny w reklamie”. Szkoły współpracują już od kilku lat, uczniowie i nauczyciele spotykają się corocznie online podczas telekonferencji, podsumowując efekty całorocznej pracy. Poruszają tematy trudne – depresji, uzależnień, pandemii Sars-Cov2, roli miłości i przyjaźni w życiu człowieka. Młodzi adepci reklamy chętnie wykonują plakaty, ulotki, montują krótkie filmiki. “To takie połączenie – pasji, zabawy, które zarazem ma ich lepiej przygotować do egzaminu zawodowego” – tłumaczą koordynatorki projektu z obu szkół. “Młodzi ludzie poszerzają swoją wiedzę, przełamują bariery podczas występów na żywo w ramach telekonferencji, uczą się opowiadać o swoich pracach, a zarazem nawiązują nowe znajomości”.

28 września 2022 po raz pierwszy uczniowie obu szkół spotkali się osobiście w Starachowicach w ramach wyjazdu edukacyjno-integracyjnego. Razem tworzyli plakaty – infografik na temat Szkoły Marzeń. Koledzy ze Starachowic oprowadzili ich po swojej szkole. Po spotkaniu w szkole uczestnicy projektu udali się w Góry Świętokrzyskie, gdzie zwiedzili klasztor na Świętym Krzyżu, wspięli się na wieżę widokową oraz podziwiali piękno gołoborza. Takie spotkania w ramach poznawania Małych Ojczyzn pozwalają pokazać uczniom piękno polskiej ziemi, zapoznać ich z kulturą, sztuką. Podczas spaceru po górach uczniowie brali udział w konkursie fotograficznym i konkursie na najlepszego tik-toka lub filmik reklamowy.

Data publikacji: 28 września 2022 - KK

Kategorie:: Aktualności

Etykiety: ,