SZKOŁA ZAWODOWA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI 2017

Nasza szkoła po raz drugi uzyskała zaszczytny tytuł SZKOŁY ZAWODOWEJ NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI za dobrą praktykę Kurs komputerowy „Komputer i Internet dla seniora”. Organizatorem II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości jest Fundacja Fundusz Współpracy wraz z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, Mazowieckim Kuratorem Oświaty oraz Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Podczas gali finałowej dnia 8 czerwca 2017 r. finaliści konkursu otrzymali statuetki i dyplomy. ZSP nr 2 w Siedlcach znalazł się wśród 15 najlepszych szkół w Polsce (ze 104 zgłoszonych do konkursu), które kształcą na najwyższym poziomie, realizują nowatorskie przedsięwzięcia godne naśladowania, przełamują dotychczasowe schematy edukacji i wychowania.
Nasza szkoła otrzymała również nagrodę specjalną Dyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji za „serce i dzielenie się tym sercem z innymi”. Statuetka z mottem Platona „Nie ma większej potęgi niż wiedza” jest nam szczególnie droga gdyż pokazuje, że bezinteresowna pomoc młodzieży i nauczycieli udzielona drugiemu człowiekowi została zauważona i doceniona nie tylko przez środowisko lokalne, a nasza dobra praktyka, którą realizujemy w Siedlcach będzie mogła być powielana w całej Polsce.

Data publikacji: 14 czerwca 2017 - KK

Kategorie:: Aktualności Wydarzenia