zlotaszkola

ksiazka

Katalog online

Lista książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zapraszamy wszystkich Czytelników do udziału w drugiej edycji akcji wypożyczaj w ciemno, tym razem w wydaniu świątecznym. W czytelni szkolnej czekają na Was książkowe choinki. Wejdź, zapytaj o szczegóły, to nic nie kosztuje, wypożycz prezent sobie lub bliskim.

image001

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim Czytelnikom życzymy spełnienia marzeń, ciepłych spotkań z bliskimi i ...z książką.

Uczennice klasy 2a: Justyna Cabaj, Katarzyna Grodzicka, Liliana Kurowska, Anita Kwiatkowska zostały ambasadorkami akcji Czytaj PL. Każda z dziewczyn otrzymała darmową koszulkę z kodem dającym dostęp do 12 książek w ramach akcji „Upoluj swoją książkę”. Nasze ambasadorki czynnie włączyły się w promowanie czytania wśród uczniów szkoły i swoich znajomych. Odwiedziły wszystkie klasy, opowiadały o zasadach akcji i prezentowały plakat oraz koszulki. Wzięły również udział w specjalnym konkursie „Duet nie z tej Ziemi” przygotowanym tylko dla ambasadorów akcji. W konkursie trzeba było wykazać się wyobraźnią i zaproponować niezwykły duet pisarski oraz w sześciu zdaniach opisać treść książki, która mogłaby powstać przy ich współpracy. Dziękujemy naszym ambasadorkom, mamy nadzieję, że ich zaangażowanie przyczyniło się do wzrostu popularności akcji Czytaj PL.

Dnia 16 listopada 2021 r. w czytelni szkolnej odbył się Konkurs Mistrz Czytania zorganizowany przez nauczycieli bibliotekarzy. Uczestnicy prezentowali fragmenty utworów prozatorskich wybranych według własnych upodobań. Zgodnie z regulaminem jury oceniało interpretację tekstów, dykcję, tempo, płynność czytania oraz środki artystycznego wyrazu. Uczniowie naszej szkoły przygotowali zarówno fragmenty lektur, jak i literatury młodzieżowej, m.in.: „Ferdydurke” Gombrowicza, „Nad Niemnem” Orzeszkowej, „Z legend dawnego Egiptu” Prusa, „Kamienie na szaniec” Kamińskiego, „Mały Książę” Exupery`ego, „Więcej niż siostry” Zaczyńskiej, „Moje życie i takie inne” Gessner, „Dzikie królestwo” Eden. Poziom prezentacji był bardzo wysoki, Mistrzem Czytania została Marta Krasuska z kl. 3fp, a wyróżnienia otrzymały: Karolina Jaszczuk z kl. 3ag i Partycja Izdebska z kl. 1b. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za propagowanie idei pięknego czytania.

Dnia 5.11.2021 r. w bibliotece szkolnej odbył się „Jesienny poranek poetycki”. W trakcie spotkania czytaliśmy wybrane utwory Tadeusza Różewicza, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Cypriana Kamila Norwida. Przy ciepłej herbatce gawędziliśmy o twórczości patronów roku 2021 r. W poetycki nastrój wprowadziły nas muzyczne interpretacje wierszy w wykonaniu Grzegorza Turnaua i Marka Grechuty. Okazało się, że miłośników poezji nie brakuje w naszej szkole. Zadowoleni z niepowtarzalnej atmosfery zaproponowali, aby poranki poetyckie stały się cyklicznym wydarzeniem w naszej bibliotece. Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie.