VI Liceum Ogólnokształcące

VI Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 obejmuje 3-letni cykl kształcenia dla absolwentów gimnazjum i 4-letni dla absolwentów szkół podstawowych.

• klasa medialna
  • klasa informatyczna

Klasa medialna

Nauka w klasie umownie nazywanej klasą medialną łączy w sobie elementy wiedzy historycznej z elementami wiedzy o współczesnym świecie. Celem edukacji jest kształcenie umiejętności rozumienia różnorodnych zjawisk, wydarzeń politycznych i procesów społecznych w skali globalnej, regionalnej i lokalnej. Oferta skierowana jest do uczniów o zainteresowaniach humanistycznych, którzy pragną poznawać tajniki pracy dziennikarskiej oraz zdobyć wiedzę o mediach. Różnorodne zajęcia pozwolą rozwijać uzdolnienia literackie i kształcić umiejętności redakcyjne.

Przedmiotami realizowanymi w zakresie rozszerzonym są: język polski, język angielski oraz historia i biologia do wyboru. Dla absolwentów gimnazjum przedmioty uzupełniające to edukacja medialna z warsztatami dziennikarskimi w klasie I i zajęcia artystyczne w zakresie edukacji filmowej w klasie II.

Dodatkową atrakcją będą cykliczne wyjścia do kina, teatru i innych instytucji kulturalnych. Działają humanistyczne koła zainteresowań. Uczniowie biorą udział w konkursach języka polskiego, ortograficznych, historycznych, poetyckich, literackich organizowanych na terenie miasta i kraju. Nauka w klasie medialnej przygotuje uczniów do podjęcia studiów w takich kierunkach jak: filologia polska, historia, pedagogika, dziennikarstwo, politologia, socjologia oraz biologia, farmacja, rehabilitacja, kosmetologia.

Klasa informatyczna

Klasa informatyczna powstała w odpowiedzi na zainteresowania uczniów oraz dynamicznie rozwijający się świat technologii informatycznych. Realizacja rozszerzonego programu z informatyki daje szerokie możliwości w wyborze studiów. Ponadto klasa z rozszerzonym językiem angielskim to doskonały wybór dla tych, którzy znajdują przyjemność w nauce języków obcych, a szczególnym zainteresowaniem darzą język angielski oraz dla wszystkich, którzy rozumieją, że język angielski to nieodzowne narzędzie na współczesnym, wymagającym rynku pracy.
Dodatkowym atutem nauki w tej klasie jest rozszerzenie z wiedzy o społeczeństwie. To przedmiot interdyscyplinarny korzystający z dorobku nauk społecznych (socjologii, nauk o polityce, nauk prawnych, nauk o polityce publicznej oraz elementów nauk: o administracji, o mediach, o poznaniu i komunikacji społecznej oraz psychologii) oraz nauk humanistycznych (etnologii i kulturoznawstwa).
Klasa informatyczna została stworzona z myślą o uczniach, którzy interesują się grafiką komputerową, administrowaniem sieci komputerowych czy też nowoczesnymi technikami komputerowymi. Wybierając tę klasę w naszej szkole, będziesz miał możliwość nauki języka angielskiego w stopniu zaawansowanym. Wiedzę z zakresu przedmiotów informatycznych poszerzysz w oparciu o nowoczesne programy w szkolnych pracowniach multimedialnych. Treści zawarte w programie tej klasy – rozszerzenie z języka angielskiego i wiedzy o społeczeństwie –  przygotują Cię do studiowania na kierunkach filologicznych, informatycznych i ekonomicznych. Absolwenci tego kierunku stanowią atrakcyjną grupę dla pracodawców i znajdują się w korzystnej sytuacji na rynku pracy.