Uczennice z Ekonomika Laureatkami III i II miejsca w Finale III Regionalnego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej 

05 czerwca  2024 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych  nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach odbył się już po raz trzeci finał Regionalnego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej.

Do Finału zakwalifikowało się 15 uczniów z 5 szkół:

 • Zespół Szkół nr 2 w Garwolinie (opiekun: pan Marcin Murawski)
 • Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Mińsku Mazowieckim  (opiekun: pan Tomasz Derlatka, pani Beata Bieniek oraz pani Marta Siudalska )
 • Zespół Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim (opiekun: pani Ewelina Dworzyńska)
 • Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach (opiekun: pani Dorota Sitarz)
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach (opiekunowie i organizatorzy konkursu: pani Kamila Wereszczyńska, Elżbieta Replińska)

Konkurs organizowany przez Siedlecki Ekonomik był objęty honorowym patronatem Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, który w tym roku obchodzi 100-lecie swojej działalności.

Polski Komitet Normalizacyjny (PKN) to krajowa jednostka normalizacyjna, która odpowiada za organizację działalności normalizacyjnej w Polsce. PKN współpracuje z europejskimi (CEN i CENELEC) i międzynarodowymi organizacjami normalizacyjnymi (ISO, IEC).

Celem konkursu jest upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o normalizacji oraz wzrost świadomości znaczenia normalizacji w życiu codziennym, a także przygotowanie uczniów do wykorzystania rozwiązań normalizacyjnych w praktyce szkolnej i zawodowej.

Podczas sprawdzania testów przez Komisję Konkursową, uczestnicy mieli sposobność wysłuchać prelekcji dot. zastosowania normalizacji w życiu codziennym przygotowanej przez Pana Wojciecha Mazurka z PKN.

O kolejności zajęcia miejsc rozstrzygały zacięte dogrywki.

Ostatecznie Laureatami konkursu zostali:

 • I miejsce  – Fabian Brewczyński, ZSE Mińsk Mazowiecki
 • II miejsce- Róża Jagła, ZSP nr 2 Siedlce
 • III miejsce – Aleksandra Przybyłowska, ZSP nr 2 Siedlce

Wyróżnienia w konkursie otrzymali:

 • Czapski Mateusz, CKU Siedlce
 • Ciszkowski Dawid, ZSE Mińsk Mazowiecki
 • Magdalena Tarkowska, ZSP nr 2 Siedlce

Podziękowania nagrody i dyplomy dla uczestników oraz ich opiekunów przekazali: pani Dyrektor ZSP nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach Jolanta Duk, pani wicedyrektor Joanna Kot, pani Elżbieta Replińska koordynator konkursu oraz pracownicy Polskiego Komitetu Normalizacyjnego: pan dr Zygmunt Niechoda w zastępstwie pani Prezes Polskiego Komitetu Normalizacyjnego Ewy Zielińskiej oraz panowie Paweł Górski oraz Wojciech Mazurek. Polski Komitet Normalizacyjny był fundatorem nagród dla uczestników konkursu.

Data publikacji: 6 czerwca 2024 - Stanisław Waberski

Kategorie:: Aktualności

Ułatwienia dostępu