Uczniowie Ekonomika na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

W ramach obchodu Roku Edukacji Ekonomicznej w dniu 3 czerwca 2024 r. odbyła się wycieczka do Warszawy, w której wzięły udział klasy 2b i 4b pod opieką Pani Emilii Buczkowskiej i Pani Wioletty Pieńkowskiej. W programie wycieczki było zwiedzanie Muzeum Cosmos.  Wystawa w Muzeum przypomina kosmiczne doświadczenie podczas przechodzenia przez oszałamiające iluzje. Wystawa składała się z interaktywnych eksponatów, które łączyły w sobie iluzję, sztukę nowoczesną oraz instagramową estetykę. Kolejnym punktem programu była wizyta edukacyjna na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczniowie mogli poznać fakty i zdarzenia z historii i życia giełdy, a także obejrzeć figurę byka i Salę Notowań, gdzie znajduje się charakterystyczny dzwon. Młodzież obejrzała również materiał filmowy na temat Funkcjonowania giełdy i inwestowania na rynku kapitałowym, połączony z prezentacją multimedialną i pogadanką animatora z Fundacji GPW. Zdobytą wiedzę uczniowie mieli możliwość utrwalić dzięki wypełnianiu kart pracy.

Data publikacji: 4 czerwca 2024 - Stanisław Waberski

Kategorie:: Aktualności

Ułatwienia dostępu