BĄDŹ JAK TWIERDZA. Warsztaty Mazowsze. Bezpieczni w Internecie

23 maja 2024 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Siedlcach odbyły się warsztaty o przeciwdziałaniu hejtowi. Uczestnikami byli uczniowie klas 4r, 3r, 2r oraz zaproszeni goście z kierunku technik reklamy z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach.
Współcześnie stajemy przed wyzwaniem zrozumienia i przeciwdziałania różnorodnym zagrożeniom w sieci i, aby im sprostać,  młodzież wcielała się w rolę ofiary, hejtera, rodzica lub koleżanki hejtowanej osoby. W projekcie uczestniczyła również klasa 1r, 2c i 1b. Warsztaty graficzne odbyły się w zintegrowanych grupach z obu szkół.
Następnie uczestnicy zwiedzali Wydział Humanistyczny Uniwersytetu w Siedlcach, oglądali siedlecką katedrę, Ratusz Miejski zwany Jackiem i Pałac Ogińskich.
Główna część warsztatów odbyła się w Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie gdzie odbyła się pogadanka z policjantką Komendy Miejskiej Policji, menedżerem ds. mediów społecznościowych o fake newsach i z informatykiem, na temat kradzieży danych osobowych. Zostało przeprowadzone forum dyskusyjne z udziałem przedstawicieli sześciu szkół średnich i Uniwersytetu w Siedlcach oraz zadania projektowe przy ognisku integracyjnym. Młodzież miała okazję zwiedzać muzeum, przymierzać stroje i zbroje rycerskie oraz poznawać historię obrony i ochrony, nawiązując do współczesnych wyzwań związanych z bezpieczeństwem w sieci.
Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, a partnerem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Data publikacji: 25 maja 2024 - Stanisław Waberski

Kategorie:: Aktualności

Ułatwienia dostępu