Uczniowie z klasy 4 l uczestnikami projektu edukacyjno-obronnego „Edukacja z wojskiem”

W dniu 14 maja 2024 r. gościliśmy w naszej szkole Pana Kapitana Andrzeja Wąsowskiego oraz Panią Kapral Olgę Skrzek i żołnierzy z 5 Mazowieckiej Brygady  Obrony Terytorialnej, którzy poprowadzili dla klasy czwartej technika logistyka zajęcia w ramach projektu  „Edukacja z Wojskiem”. 

Program realizują we współpracy Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Obrony Narodowej.

Podczas wykładu i ćwiczeń praktycznych poruszone zostały zagadnienia bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego, zagrożeń na terenie szkoły i w innych miejscach, sygnałów alarmowych i zasad ewakuacji, zagrożenia bezpieczeństwa cyfrowego i wiele innych. Uczniowie wykonali próbną ewakuację oraz ćwiczyli pod okiem żołnierzy udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uczniowie zostali również zaznajomieni z propozycją WOT dotyczącą szkoleń wakacyjnych oraz wojska jako propozycji ścieżki zawodowej. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie WOT https://media.terytorialsi.wp.mil.pl/informacje/832772/wakacje-z-wot-ruszaja-juz-po-raz-5

Szkolenia trwają 16 dni i są płatne dla ich uczestników.

Uczniowie i nauczyciele uczestniczący w spotkaniu uznali tego typu edukację za bardzo przydatną. 

Data publikacji: 14 maja 2024 - Stanisław Waberski

Kategorie:: Aktualności

Ułatwienia dostępu