Uroczyste zakończenie roku szkolnego maturzystów

26 kwietnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach odbyło się uroczyste pożegnanie klas maturalnych. Mury szkoły opuściły klasy 5ap, 5bp, 5cp, 5lp oraz klasa 4f.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły, odśpiewania hymnu narodowego oraz hymnu Ekonomika. Następnie powitano dyrekcję, nauczycieli, pracowników szkoły i zaproszonych gości. Dyrektor szkoły Jolanta Duk zwróciła się do maturzystów. Tegorocznym absolwentom szkoły życzyła powodzenia podczas egzaminu maturalnego oraz sukcesów w życiu prywatnym. Następnie głos zabrała przedstawicielka Rady Rodziców oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego.

Maturzyści podziękowali dyrekcji szkoły, gronu pedagogicznemu i wszystkim pracownikom za piękne lata spędzone w murach szkoły. Podkreślali, że czas spędzony w Ekonomiku był dla nich wspaniałą lekcją życia i okresem kiedy zawierali przyjaźnie i poznawali swoje pierwsze miłości. Maturzyści zapewnili, że jeszcze nie raz odwiedzą swoją szkołę.

Później wręczono świadectwa z wyróżnieniem, statuetki i dyplomy uczniom, którzy reprezentowali szkołę w zawodach sportowych, olimpiadach oraz tym którzy udzielali się w życiu szkoły.

W dalszej części uroczystości pojawiły się życzenia dla maturzystów, był też akcent muzyczny.  Zebrani usłyszeli m. in. piosenki: ,,Nic nie może przecież wiecznie trwać’’, ,,Wszystko ma swój czas’’ oraz ,,Ale to już było’’.

Maturzyści spotkali się ze swoimi wychowawcami, podziękowali im za wspólnie spędzone lata i zapewnili, że czas spędzony w szkole będą wspominać z łezką w oku. Natomiast wychowawcy podkreślali, że w czasie matur będą za nich mocno trzymali kciuki.

Uroczystość prowadzili: Marika Gajowniczek, Julia Kobuszewska, Artur Grochowski i Jakub Lewczuk.

Podczas uroczystości wystąpili: Patrycja Cabaj, Patrycja Izdebska, Wiktoria Gadzinowska, Dominika Kos, Aleksandra Krasuska, Magdalena Krypa, Kasandra Tomasiuk, Antonina Paluch, Milena Gawinkowska, Maria Salamończyk, Zuzanna Bareja.

Na instrumentach grali: p. Joanna Mikułowska (klawisze), Olga Mikułowska, (skrzypce), Antonina Jankowska (gitara), Łukasz Kaczmarski (perkusja), p. Tomasz Borkowski (gitara).

Zakończenie roku maturzystów zostało przygotowane pod kierunkiem p. Agnieszki Konaszuk, p. Emilii Lewickiej, p. Joanny Mikułowskiej, p. Edyty Olszewskiej, p. Małgorzaty Skwarek i p. Tomasza Borkowskiego.  

Absolwentom życzymy POWODZENIA!!!!!

Data publikacji: 29 kwietnia 2024 - Stanisław Waberski

Kategorie:: Aktualności

Ułatwienia dostępu