Udział szkoły w programie Otwarta Firma – Biznes Przy Tablicy

W dniach 13 – 19 listopada 2023 rokupo raz szesnasty w Polsce obchodzono Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programie Otwarta Firma – Biznes Przy Tablicy – Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W spotkaniach z przedstawicielami firm  i instytucji, którzy przybliżyli zagadnienia dotyczące finansów, marketingu, ekonomii oraz ekologii zaangażowani byli uczniowie z klas: 1r, 1b, 2r, 2b, 2l, 3a, 3b, 3l, 3r, 4a, 4b, 4l, 4r, 5bp.

Swoją obecnością zaszczycili naszą szkołę:

  • Pan Michał Matlengiewicz – właściciel Agencji Reklamy Strych Polska,
  • Pan Michał Grochowski – instruktor nauki jazdy z Ośrodka Szkolenia Kierowców Koliberek w Siedlcach,
  • Pani Agnieszka Drzewowska- pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Siedlcach,
  • Pani Wiesława Wolska – właścicielka  Biura Rachunkowego,
  • Pan Marek Rosłan – właściciel Firmy Fotowoltaika, Energia, Gaz.

Spotkania z przedstawicielami firm i instytucji umożliwiły młodzieży konfrontację wiedzy teoretycznej  z doświadczeniem praktyków przedsiębiorczości. Uczniowie poznali zasady funkcjonowania biznesu na konkretnych przykładach a także otrzymali wsparcie w planowaniu dalszej ścieżki edukacyjnej. W ramach podziękowań za okazane zainteresowanie, życzliwość i zaangażowanie w przedsiębiorczą edukację młodzieży zaproszeni wolontariusze otrzymali dyplomy.

Celem programu, Otwarta Firma – Biznes Przy Tablicy, było stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi. Wszystkim zaangażowanym  w program dziękujemy za współpracę ze szkołą oraz podzielenie się z młodzieżą swoją wiedzą  i doświadczeniem.

Szkolnym koordynatorem programu jest pani Wioletta Pieńkowska – nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Data publikacji: 7 grudnia 2023 - Stanisław Waberski

Kategorie:: Aktualności