„Jedz zdrowo, żyj zdrowo” – projekt społeczny uczennic z klasy 2A

Według raportu międzynarodowego programu Cities Changing Diabetes (CCD) dotyczącego otyłości i cukrzycy młodzi Polacy zaliczani są do najszybciej tyjących w Europie. W odniesieniu do standardów WHO nadmierną masę ciała ma aż 1/3 ośmiolatków, a co piąty uczeń w wieku 11-15 lat podejmował już działania zmierzające do redukcji masy ciała. Główną przyczyną takiej sytuacji są niezdrowe nawyki żywienia, snu i aktywności fizycznej. Uczniowie zbyt często nie zjadają śniadania przed wyjściem do szkoły, w ich diecie jest za mało warzyw, a za dużo cukru. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Wychodząc naprzeciw tej potrzebie pięć dziewcząt z klasy 2A realizuje projekt społeczny „Jedz zdrowo, żyj zdrowo”. W ramach swojego przedsięwzięcia pokazują dzieciom i młodzieży ogromne znaczenie zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej w życiu każdego człowieka. Poprzez zabawę, piosenki, warsztaty i prelekcje zachęcają do zdrowego trybu życia. Wsparcia merytorycznego udzielają im specjaliści z dziedziny dietetyki, psychologii i sportu. Ich aktywność można śledzić w prowadzonych przez nie mediach społecznościowych, takich jak facebook i Instagram, do których linki zamieszczone są poniżej:

https://www.facebook.com/groups/286205897560137/

https://www.instagram.com/jedzz_zdrowo/?utm_source=ig_web_button_share_sheet&igshid=OGQ5ZDc2ODk2ZA==

Znajdziemy tam wiele ciekawych informacji, porad, przepisów a także relacji z działań. Zachęcamy do obserwowania, polubienia i udostępniania treści innym.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. W skład zespołu projektowego wchodzą: Barbara Borodiuk, Klaudia Borkowska, Natalia Celińska, Karina Lebiediewa, Magdalena Mielczarz.

Gratulujemy podjęcia aktywności i trzymamy kciuki za jej powodzenie.

Grażyna Lech – opiekun zespołu projektowego

Data publikacji: 6 grudnia 2023 - Stanisław Waberski

Kategorie:: Aktualności