Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Dnia 10 listopada 2023 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Mikołaja Kopernika uroczyście czciliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.11 udziałem wszystkich uczniów i nauczycieli w akcji „Szkoła do hymnu”, koordynowanej przez Samorząd Uczniowski.

Następnie odbyła się uroczysta akademia, w czasie której przypomniano historyczne wątki oraz postacie związane z odzyskaniem niepodległości.

W przygotowanej prezentacji multimedialnej, wyświetlanej w czasie akademii, pokazano, jak obchodzą rocznicę odzyskania niepodległości siedlczanie. Uroczystość wzbogacona została pięknym śpiewem pieśni patriotycznych oraz wyświetleniem filmu IPN „Gra o Niepodległość”.  

W przygotowaniach akademii udział brali uczniowie z klas  1c, 1f, 2f, 3c, 4f oraz 4r. Opiekę merytoryczną i organizacyjną sprawowali: wychowawczyni klasy 1c Pani Iwona Płotczyk oraz nauczyciel historii Pan Igor Demianiuk. Nad oprawą muzyczną czuwali nauczyciele Pani Joanna Mikułowska oraz Pan Tomasz Borkowski.   

Igor Demianiuk

Data publikacji: 15 listopada 2023 - Stanisław Waberski

Kategorie:: Aktualności