EduAkcja – oszczędzanie i inwestowanie

Dnia 18 października uczniowie z klasy 3c (grupa 1) uczestniczyli w ogólnopolskiej lekcji online „EduAkcja – oszczędzanie i inwestowanie”. Lekcję poprowadził prof. dr hab. Krzysztof Jajuga, Prezes CFA Society Poland. Wśród omawianych zagadnień znalazły się m.in.:konsumpcja, oszczędzanie i  inwestowanie, procent składany, instrumenty rynku kapitałowego (akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne), pytania na które powinieneś sobie odpowiedzieć przed podjęciem decyzji o inwestowaniu, pułapki w decyzjach finansowych, rozpoznawanie ryzyka inwestycyjnego oraz znajomość sposobów jego ograniczania. Pan profesor odniósł się także do funkcjonowania Giełdy Papierów Wartościowych, a na zakończenie odpowiedział na kilka pytań zadanych przez uczniów, w tym m.in. dotyczących inwestowania w kryptowaluty. Lekcja została zorganizowana w ramach ogólnopolskiego Dnia Edukacji Finansowej.

Data publikacji: 24 października 2023 - Stanisław Waberski

Kategorie:: Aktualności

Ułatwienia dostępu