Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

W dniu 4 września 2023 r. po uroczystej mszy św. w Kościele Katedralnym NMP odbyła się akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego dla uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Siedlcach.
Pani Dyrektor przywitała wszystkich zebranych nauczycieli, pracowników i uczniów, szczególnie klas pierwszych, które pierwszy raz zawitały w murach naszej szkoły.
Uroczystość rozpoczął Mikołaj Kopernik, patron szkoły, który dzwonkiem oznajmił rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Prowadzący apel Anastazja Dmitriieva i Mateusz Postrzygacz w swoich wystąpieniach przypomnieli o żołnierzach walczących podczas drugiej wojny światowej w obronie Polski oraz o zbliżającym się Jubileuszu 100-lecia szkoły. Część artystyczną uświetnił chór oraz zespół taneczny prezentujący układ z kolorowymi skrzydłami motyli. Inscenizacja opowiadała z humorem o kierunkach kształcenia w naszej szkole. Nasi aktorzy próbowali zrealizować plany związane z założeniem i prowadzeniem własnego biznesu. Po spektaklu uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami w klasach.
Akademia została przygotowana przez uczniów klas 4R, 4F, 4L, 4C, 2R, 2B, 2F pod kierunkiem p. Moniki Olędzkiej, p. Małgorzaty Sawickiej i p. Joanny Mikułowskiej.

Data publikacji: 4 września 2023 - KK

Kategorie:: Aktualności