Święto Wojska Polskiego oraz 103. Rocznica Bitwy Warszawskiej

Dnia 11 sierpnia 2023 r. odbyły się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego oraz 103. Rocznicy Bitwy Warszawskiej. Naszą szkołę reprezentował Poczet Sztandarowy w składzie uczennic z klasy 3 B pod opieką Pani Iwony Kaczorek. Obchody rozpoczęła Msza święta o godz. 9.30 w Kościele Garnizonowym w Siedlcach z udziałem zaproszonych gości. Po nabożeństwie uroczystości przeniosły się na Skwer Niepodległości. Część oficjalna rozpoczęła się od wystawienia posterunku honorowego oraz hymnu państwowego. Następnie przemówienia okolicznościowe wygłosili: Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik oraz dowódca 18. Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Arkadiusz Szkutnik.
Odbył się Apel Pamięci Oręża Polskiego i oddano salwę honorową. Obchody zwieńczyło złożenie wiązanek i zapalenie zniczy upamiętniających poległych żołnierzy polskich.

Iwona Kaczorek

Data publikacji: 15 sierpnia 2023 - KK

Kategorie:: Aktualności