Finał II Regionalnego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej  w ZSP nr 2 w Siedlcach

06 czerwca  2023 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach odbył się finał II Regionalnego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej.

Do Finału zakwalifikowało się 15 uczniów z 5 szkół:

 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach (opiekunowie: Pani Kamila Wereszczyńska, Pani Elżbieta Replińska)
 • Zespół Szkół nr 2 w Garwolinie (opiekun: Pan Marcin Murawski)
 • Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Mińsku Mazowieckim  (opiekun: Pan Tomasz Derlatka)
 • Zespół Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim (opiekunowie: Pani Ewelina Dworzyńska, Pan Tadeusz Góras)
 • Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach (opiekun: Pani Dorota Sitarz)

Konkurs organizowany przez Siedlecki Ekonomik był objęty honorowym patronatem Prezesa Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Polski Komitet Normalizacyjny (PKN) to krajowa jednostka normalizacyjna, która odpowiada za organizację działalności normalizacyjnej w Polsce. PKN współpracuje z europejskimi (CEN i CENELEC) i międzynarodowymi organizacjami normalizacyjnymi (ISO, IEC).

Celem konkursu jest upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o normalizacji oraz wzrost świadomości znaczenia normalizacji w życiu codziennym, a także przygotowanie uczniów do wykorzystania rozwiązań normalizacyjnych w praktyce szkolnej i zawodowej.

Podczas sprawdzania testów przez Komisję Konkursową, uczestnicy mieli sposobność wysłuchać prelekcji dot. zastosowania normalizacji w życiu codziennym przygotowanej przez Pana Wojciecha Mazurka z PKN.

O kolejności zajęcia miejsc rozstrzygały zacięte dogrywki.

Ostatecznie Laureatami konkursu zostali:

 • I miejsce  – Artur Rumianek,  ZS nr 2 w Garwolinie
 • II miejsce- Róża Jagła, ZSP nr 2 Siedlce
 • III miejsce –Piotr Gotowicki, ZSP nr 2 Siedlce

Wyróżnienia w konkursie otrzymali:

 • Magdalena Tarkowska, ZSP nr 2 Siedlce
 • Damian Rowicki, ZSE Mińsk Mazowiecki
 • Igor Ochmański, ZSE Mińsk Mazowiecki

Podziękowania i dyplomy dla uczestników oraz ich opiekunów przekazali: Pani Dyrektor ZSP nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach Jolanta Duk oraz pracownicy Polskiego Komitetu Normalizacyjnego: Pan Paweł Górski oraz Pan Wojciech Mazurek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i do zobaczenia w przyszłym roku na III  Finale Konkursu!

Data publikacji: 6 czerwca 2023 - KK

Kategorie:: Aktualności

Ułatwienia dostępu