Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Neonów

Dnia 17.04.2023 uczniowie klasy I r, I f pod opieką p.p.A.Konaszuk, A.Sempruch i W. Wyrębek  uczestniczyli w wycieczce do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Neonów. W CNK uczniowie szukali śladów Mikołaja Kopernika. Nie było to trudne, bo  w planetarium uczestnicząc w pokazie „Narodziny życia” zapoznali się z budową Układu Słonecznego i historią powstania naszej planety. Natomiast podczas zwiedzania wystaw  można było spotkać Mikołaja Kopernika we własnej osobie, a nawet zadać pytanie, bo dzięki sztucznej inteligencji radzi sobie doskonale  z najtrudniejszymi pytaniami. Umiejętności naukowego myślenia uczniowie doskonalili w trakcie warsztatów fizycznych, biologicznych i chemicznych, które również odbywały się na terenie CNK. Następnie uczestnicy wycieczki odwiedzili jedno z nielicznych na świecie muzeum  poświęcone starym reklamom świetlnym. Pełni wrażeń i zdobytych nowych umiejętności uczniowie wrócili do Siedlec.

Data publikacji: 17 kwietnia 2023 - KK

Kategorie:: Aktualności

Ułatwienia dostępu