Kurs programu Erasmus+ „ Tablets and Smartphones: Using Mobile Devices as Educational Tools” we Florencji

Od 13 do 17 marca 2023 r. uczestniczyłyśmy w ramach unijnego programu Erasmus+ „Edukacja mobilna kadry pedagogicznej ZSP nr 2 w Siedlcach” w kursie „ Tablets and Smartphones: Using Mobile Devices as Educational Tools” we Florencji.
Głównym celem szkolenia prowadzonego przez Lorenzo Pirsino z Teacher Academy było zapoznanie nas z różnorodnymi narzędziami multimedialnymi ułatwiającymi i urozmaicającymi pracę z uczniami. Poznałyśmy miedzy innymi platformę trello.com, na której można umieszczać całe konspekty zajęć, materiały, pliki, a następnie dzielić się nimi z uczniami. Prowadzący szkolenie pokazał nam w praktyce jak tworzyć quizy, filmiki edukacyjne, prezentacje a nawet podcasty. Pokazał nam również platformy, na których znajdują się gotowe zasoby edukacyjne oraz nauczył, jak modyfikować dla własnych potrzeb materiał tam zawarty. W ramach ćwiczeń realizowałyśmy swoje pomysły, wykorzystując poznane narzędzia. Wiedzą dzielili się między sobą także uczestnicy, np. Rogerio z Portugalii zaprezentował, jak korzysta z możliwości nagrywania muzyki, a Todi z Norwegii opowiedział i zademonstrował , jak wykorzystuje aplikacje na zajęciach robotyki z uczniami szkoły podstawowej.
Razem z nami w kursie uczestniczyli nauczyciele z Grecji, Cypru, Hiszpanii, Norwegii i Portugallii. Zajęcia każdego dnia zaczynały się od rozmowy na temat tego, co widziałyśmy we Florencji i jakie nowe dania jadłyśmy. Prowadzący zajęcia pokazywał nam opisywane przez uczestników miejsca na mapie i na zdjęciach, opowiadał o nich i dopełniał naszą wiedzę na temat niezwykłego bogactwa włoskiej kultury.
Kurs we Florencji był niepowtarzalną okazją do zwiedzania tego niesamowitego miasta. Ogromne wrażenie zrobiły na nas liczne zabytki, takie jak Piazza Duomo, Baptysterium, kościół Santa Croce czy Santa Maria Novella. Zachwyt wzbudziły w nas niewątpliwie unikatowe dzieła renesansowych mistrzów w słynnej Galerii Uffizi, gdzie spędziłyśmy wtorkowe przedpołudnie. Prawdziwą przyjemność sprawił nam spacer po Ogrodach Boboli, słynnym moście Ponte Vecchio a także podziwianie panoramy miasta ze słynnego Piazzale Michelangiolo czy wieży Giotto, na którą wpięłyśmy się po 414 stopniach!
Oprócz uczty dla duszy doświadczyłyśmy także uczty dla ciała – wyśmienita włoska kuchnia dostarczała niezapomnianych smaków potraw a wycieczka do toskańskich winnic, zorganizowana przez organizatorów kursu, była okazją do degustacji regionalnych win.
Szkolenie we Florencji było dla nas wyjątkowym doświadczeniem., które wzbogaciło nas przede wszystkim metodycznie i zainspirowało do pracy z uczniami w naszej szkole nowymi metodami z wykorzystaniem tabletów i smartfonów.

Barbara Adamiak
Agnieszka Sempruch

Data publikacji: 17 marca 2023 - KK

Kategorie:: Aktualności

Etykiety:

Ułatwienia dostępu