Światowy Dzień Konsumenta

„Konsumenci to my wszyscy”
John F. Kennedy

15 marca przypada Światowy Dzień Konsumenta. Po raz pierwszy jego obchody odbyły się w 1983 roku w rocznicę przemówienia prezydenta Johna F. Kennedy’ego, które wygłosił w Kongresie Stanów Zjednoczonych. Dotyczyło ono projektu ustawy o ochronie praw konsumenta, gdzie zawarto cztery podstawowe prawa: prawo do bezpieczeństwa, prawo do informacji, prawo wyboru spośród różnych produktów i usług po konkurencyjnych cenach oraz prawo wyrażania opinii, które mają wpływ na kształtowanie polityki konsumenckiej. W Polsce Światowy Dzień Konsumenta obchodzony jest oficjalnie od 2000 roku. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły, w ramach projektu „Świadomy konsument” przygotowali i zaprezentowali na korytarzu szkolnym ekspozycję. Młodzież zaprojektowała plakaty, gazetki i materiały promocyjne. Hasłem przewodnim tegorocznej wystawy była inflacja.

Data publikacji: 16 marca 2023 - KK

Kategorie:: Aktualności

Ułatwienia dostępu