Tydzień profilaktyczny pod hasłem „Zdrowo jem, więcej wiem”

W dniach 06.03-10.03.2023 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach został zorganizowany tydzień profilaktyczny pod hasłem „Zdrowo jem, więcej wiem”. Celem akcji było propagowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej wśród młodzieży. Od poniedziałku do piątku odbywały się różne przedsięwzięcia z tym związane.
Tydzień profilaktyczny rozpoczął się od wystawy na korytarzu szkolnym „Sprzymierzeńcy szczupłej sylwetki”, która miała charakter promocji zdrowia. Przeprowadzone zostały przez specjalistów prelekcje na temat zdrowego odżywiania, a także konsekwencji odnośnie zaburzeń takich jak: bulimia i anoreksja. Młodzież mogła uczestniczyć w zajęciach ogólnorozwojowych i w sportowej atrakcji, ponieważ szkołę odwiedzili przedstawiciele Taurus Fight Club Siedlce. Trenerzy podzielili się z uczniami wiedzą z zakresu prawidłowego odżywiania, a także pokazali pojedyncze ćwiczenia wprowadzające do sportów walki.
Podczas kiermaszu charytatywnego ze zdrowymi i przepysznymi przekąskami można było wesprzeć 8-letnią Martynkę Kachniarz z Kownacisk w zbiórce pieniędzy na jej roczną rehabilitację oraz zakup wózka inwalidzkiego. Na ten cel Samorząd Uczniowski zebrał kwotę 665,50zł.
Na zakończenie tygodnia profilaktycznego młodzież uczestniczyła w warsztatach „E-papierosom mówimy NIE!!!”. Celem było zwrócenie uwagi na szkodliwość palenia
e-papierosów i uświadomienie negatywnego wpływu na stan zdrowia różnych wyrobów tytoniowych. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w akcję.

Data publikacji: 10 marca 2023 - KK

Kategorie:: Aktualności

Ułatwienia dostępu