550. Urodziny Mikołaja Kopernika w Ekonomiku

Zadaniem wszystkich nauk jest odciągnąć człowieka
od zła, kierować jego umysł ku większej doskonałości.

Mikołaj Kopernik
De revolutionibus orbium coelestium


W czytelni szkolnej 9 lutego 2023 r. odbyło się podsumowanie akcji „Złóż życzenia urodzinowe Mikołajowi Kopernikowi!” zorganizowanej w ramach obchodów 550. rocznicy urodzin astronoma. W przyjęciu urodzinowym wzięli udział zaproszeni Goście oraz uczestnicy akcji. Nie zabrakło również patrona naszej szkoły Mikołaja Kopernika. Uczniowie, którzy ułożyli najpiękniejsze życzenia, przeczytali je głośno i wręczyli Jubilatowi. Na wszystkich czekała słodka niespodzianka – tort urodzinowy. Goście zaśpiewali „1000 lat”, Mikołaj Kopernik zdmuchnął świeczki i częstował smacznym tortem. Na zakończenie uczestnicy chętnie wzięli udział w sesji zdjęciowej z Mikołajem Kopernikiem. Z uwagi na to, że nie wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w przyjęciu urodzinowym, życzenia zostały zaprezentowane również przez radiowęzeł szkolny. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w akcję.

Data publikacji: 9 lutego 2023 - KK

Kategorie:: Aktualności Biblioteka