„Za gwiazdą…” – siedlecki „Ekonomik” rozpoczął świętowanie Roku Mikołaja Kopernika

31 stycznia 2023 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach miał miejsce uroczysty koncert piosenek świątecznych w językach obcych „Za gwiazdą…”, przygotowany pod kierunkiem Pani Joanny Mikułowskiej i Pani Hanny Sienkiewicz-Kaya. W ten sposób siedlecki „Ekonomik” rozpoczął świętowanie Roku Mikołaja Kopernika.
Podczas koncertu uczniowie i nauczyciele Szkoły przedstawili znane i mniej znane kolędy, pastorałki i popularne piosenki współczesne w językach: angielskim, niemieckim, ukraińskim, hiszpańskim i rosyjskim, takie jak: „O Tannenbaum”, „Szczedryk”, „Twelve Days of Christmas”, „Let it snow”, „Mary, did you know”, „Winter Wonderland”, „Leise rieselt der Schnee”, „Rodolfo el Reno” i inne. Wspaniała atmosfera koncertu pozwoliła jeszcze raz poczuć klimat świąt, a także przybliżyła publiczności kulturę i muzykę innych krajów. Zebrani widzowie z przyjemnością włączyli się do wspólnego śpiewania.
W tym dniu miał miejsce również szkolny Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku.
Wydarzenia tego dnia dały początek całorocznym obchodom Roku Mikołaja Kopernika, zaplanowanym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach. W roku 2023 przypada pięćset pięćdziesiąta rocznica urodzin oraz czterysta osiemdziesiąta rocznica śmierci słynnego astronoma i ekonomisty – patrona naszej Szkoły.

Data publikacji: 31 stycznia 2023 - KK

Kategorie:: Aktualności