Wykład Pana Marka Rosłana właściciela Agencji FEG w ramach realizacji projektu ekologicznego GreenTeam

Dnia 18 stycznia 2023 r. odbył się wykład Pana Marka Rosłana właściciela Agencji FEG – fotowoltaika, energia, gaz oraz Prezesa Spółki z o.o. „TRISA” na temat odnawialnych źródeł energii. Wykład odbył się w ramach realizowanego w naszej szkole projektu ekologicznego GreenTeam.
Przedsiębiorca Agencji FEG przedstawił uczniom informacje związane ze sposobami wykorzystania energii słonecznej, wodnej i wiatrowej. Wytłumaczył uczniom zasady funkcjonowania kolektorów słonecznych (paneli fotowoltaicznych) oraz pomp ciepła. Przedstawił również ciekawostki na temat urządzeń produkujących prąd, które być może w przyszłości ujrzą światło dzienne. Ponadto udostępnił uczniom magnesy magnetyczne, które można było sprawdzić jak działają. Uczestnicy projektu GreenTeam chętnie i aktywnie wzięli udział w wykładzie i zadawali pytania przedsiębiorcy.
W wykładzie wzięły udział klasy: 1b, 2r, 3l i 4lp.

Data publikacji: 18 stycznia 2023 - KK

Kategorie:: Aktualności

Ułatwienia dostępu