Święto Odzyskania Niepodległości

11 listopada to symbol miłości Ojczyzny, to symbol walki o wolność, to symbol zwycięstwa. Z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nauczyciele i uczniowie Ekonomika uczestniczyli w uroczystej akademii.
Po odśpiewaniu hymnu narodowego przypomniano najważniejsze wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, zaprezentowano poezję i pieśni patriotyczne. Nasza postawa była wyrazem hołdu dla wszystkim Polaków, którzy walczyli o wolność Ojczyzny.
Szacunek wobec symboli i tradycji okazaliśmy także poprzez odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” o godzinie 11.11 w salach lekcyjnych.
Akademia została przygotowana przez p. Renatę Paczóską, p. Emila Nowaka oraz p. Tomasza Borkowskiego.

Data publikacji: 10 listopada 2022 - KK

Kategorie:: Aktualności